PSÍ PŘÍHODY: Pes a bolení zubů Setkal jsem se už s mnoha způsoby, jak pes dokáže znepříjemnit pánovi nebo paní život. Bolení zubů? I to. Dneska kupříkladu přivedla Jitta svého Mufa do Café Rybka v Opatovické ulici. Muf se choval vzorně, neobtěžoval, jenom v okamžiku kdy přicházel k našemu stolu někdo nový, vítal ho s přiměřeným nadšením. Žádná obtíž. Jitta poprosila o misku s vodou, dostala ji. Žádná obtíž. No a pak jeden z pánů (nikoli Muf!) na misku šlápnul a vylil ji. No a vidíte, hned byla drobná nepříjemnost na světě.

To jsou ale prkotiny.
O bolení zubů mi povídala dnes ráno jedna paní. Vyprávěla, jak šla se svým pejskem a přilepil se k ní jistý neposedný pes, který občas tady po okolí dělá výlety. Je hodný, nepere se, nedělá škodu ani výtržnosti. Jenomže nejen na našeho Barta, i na něho jde jaro. I stalo se, že tento pejsek, přilepený na vypravěčku, se náhle odlepil, protože spatřil jinou paní s fenkou, a tu fenku začal, dalo by se říci, hromsky obtěžovat.
Paní ohrožené fenky začala ječet:
"Vemte si toho psa pryč!"
"To není můj pes!" bránila se vypravěčka.
"To nevadí, tak si ho dejte pryč!"
Šlamastykální situace.
"Tak jsem na něj tak strašně řvala," vyprávěla mi ta paní, "že jsem se nadejchala studenýho vzduchu a rozbolely mě zuby!"
Teď už zbývá jen si počkat nějakou tu dobu, přírodou předepsanou, zda rozbolavěné zuby byly součástí účinné antikoncepce, nebo nikoli.