Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: čtvrtek 27.12.2001
Neviditelný pes knižně
Nové knižní vydání Bartových příhod vyšlo! Za 219 Kč je k dostání v lepších knihkupectvích - na př. v Praze v Krakatitu v Jungmannově 14, nebo objednat mailem .


  STŘEDA 26.12:
 • Prezidentovi Václavovi Havlovi se daří lépe, je v prezidentském sídle v zámku v Lánech
 • Pravý blok nabídne místo volebního lídra vývalému důstojníkovi BIS Vladimírovi Hučínovi, který je už devět měsíců ve vazbě
 • V některých oblastech republiky trvá kalamitní stav
  ÚTERÝ 25.12.
 • Karel Kühnl se zúčastnil benefičního kola televizní soutěže Chcete být milionářem a ztroskotal na otázce Který slovenský herec hrál ve filmu Vítězný lid Gottwalda, na charitu vysoutěžil 160 tisíc (Ústav sociální péče ve Stodu), méně úspěšní byli Miroslav Kalousek a Miroslav Výborný
 • V Kaplicích v jižních Čechách policisté zastřelili násilníka, který je ohrožoval nožem
  PONDĚLÍ 24.12.
 • Pražský primátor Jan Kasl servíroval na Staroměstském náměstí rybí polévku
 • Zdravotní stav Václava Havla se o Vánocích nezměnil
 • U Temelína protestovali umírnění odpůrci jaderné energie, kteří přišli z Rakouska, distancovali se od těch "kteří proti vám a vaší zemi bojují", řekli v poselství k Čechům
 • Na Rychnovsku je sněhová kalamita Právě před sto lety, 25. prosince 1901, se narodila Milada Horáková. Žena, kterou nacisté věznili a komunisté popravili.
 • 26. prosince v 11.30 se u Památníku obětí komunismu v Praze na Vyšehradě koná pietní vzpomínka ke stému výročí narození JUDr. Milady Horákové,
 • Obchodníci oznámili po skončení Zlaté neděle rekordní tržby
 • Potápěči se v neděli loučili v Praze se sezónou - na malostranském břehu předváděli moderní výstroj i historický skafandr
 • Firma UPC ukončí začátkem ledna bezdrátový systém vysílání a bude vysílat jen po kabelu
 • Prezident Václav Havel je i nadále ve Vojenské nemocnici v Praze Střešovicích
 • Petr Pithart a Václav Klaus se v Nedělní partii na TV Prima shodli, že je třeba co nejdřív vstoupit do EU, Klaus jen vyjádřil pochybu, zda dnes zvolená cesta EU je ta nejlepší a jediná možná
 • Ve "známkování" vlády udělil Václav Klaus Zemanově vládě dvě mínus
 • V noci ze soboty na neděli bylo kvůli sněhu uzavřeno letiště v Praze Ruzyni
 • Sníh na většině silnic je v rozumné míře uklizen
 • Počasí Praha: 26.12. lehce nad nulou, přes den sluníčko, v noci jasno
  Žilina: celý deň valí sneh a najspolahlivejším dopravným prostriedkom sú bežky    Miroslav Drkoš

Česká zima (ze Slovácka):

Já bych rád k Betlému
nes dary malému,
rád bych ho navštívil
a s ním se potěšil,
však letos nemohu,
neb nemám halinu;
jsem všecek ztrápený,
na šatech ztrhaný,
boty jsem roztrhal,
škorně jsem rozedral,
tak jíti nemohu.
Až za rok mít budu,
taky k němu půjdu.

(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Z deníčku Moby Dicka:

Čtvrtek 27. prosince 2001
Jaký je v práci klid! Výroční přehled Mektů a Tlachů jsem měl hotový za pět minut. Okopíroval jsem ten pololetní, který jsem za Duta dělal v létě. Jenom místo "strategie plánování" jsem napsal "synergický efekt plánování", místo "filozofie skladování" "synergický efekt skladování" a místo "vytváření filozofie odpovídající strategie pro podmínky rozvoje" jsem dal heslo "koordinace synergie jako optimalizace mise k implementaci vize zákaznicky orientovaného rozvoje."


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Byly to vcelku klidné vánoce
Byly to klidné Vánoce. Zatímco loni bouřila televizní krize, dnes nebouřilo vůbec nic - když budu mluvit o domácí scéně. Horší to bylo na scéně mezinárodní, avšak nenaplnily se obavy z nového teroristického útoku. Ta epizoda z letu Paříž-Miami zůstává trochu záhadná, a ani dnes není uspokojivě vysvětlená. Byl ten člověk zneškodněný leteckým personálem a cestujícími osamělý cvok, anebo jeho úmysly byly skutečně vražedné a byl členem nějaké organizace? Zatím se můžeme jen dohadovat a mnozí to vskutku činí, v souladu se svou náturou a politickým zařazením.

Není to náhoda, že se neopakovalo žádné 11. září, ať už v USA, nebo někde v Evropě, tipovalo se metro v Berlíně, Vatikán... Nelze pochybovat, že evropské síti Al Kajdy se fyzicky zas tak moc nestalo a je otázka, do jaké míry ji zasáhlo podvázání finančních zdrojů. Navíc je otázka, kolik paralelních sítí tohoto typu v Evropě operuje. Okázalý akt teroru by jistě byl v souladu s logikou počínání těchto lidí. Nic se nestalo - a to bude bezpochyby vykládáno jako neúspěch teroristů.

Zároveň je to úspěch bezpečnostních sil. Nikdy se nedozvíme, co se v zákulisí a podpalubí dělo o těchto Vánocích, kolik lidí bylo v ustavičném pohybu a činnosti.
Jedno je ale jisté: bezpečnostní opatření budou utužena. To zároveň znamená, že bude utužen dozorovací systém státu nad občany. V USA se uvažuje o zavedení čipových karet, takže by tam přeskočili fázi občanských průkazů. Bezpečnostní služby všeho druhu budou posíleny, a to jsou organizace fungují podle týchž Parkinsonových zákonů, jako každá jiná organizace. Takže v konečném důsledku - svět bude napříště méně volný, než býval.

Vánoce v NORADu
Obrázek, který vidíte vpravo je z webové stránky NORAD - Santa, a to zaslouží přiblížení. NORAD, to je monitorovací centrum severoamerických ozbrojených sil, zaměřené především na sledování raketových úderů a leteckého provozu - kdekoli na světě. V roce 1955 došlo na kterémsi reklamním letáku k omylu a místo telefonního čísla obchodního domu bylo zveřejněno jedno z čísel právě NORADu, už tehdy existujícího, jako "horká linka" Santa Clause. NORAD na hru přistoupil a tak vznikla tradice, že radary "sledují" pohyb saní Santa Clause. Jeden radarový satelit vidíte na obrázku vpravo. Teď už jsou saně v Santově garáži a radary už zase hlídají rakety SCUD a jiné nepřístojnosti. Jen na indicko-pákistánské hranici jich je několik habadějů...


RODINA A PŘÁTELÉ: A je po Ježíšku
To se to dávají dárky, když je někdo dětinský až po hranici retardovanosti... Co jsem dostal? Bylo toho víc, rodina je rozvětvená. Ovšem oko dětinovo ulpělo na třech objektech. Dostal jsem baterku, pak jsem dostal modýlek robota z Hvězdných válek a taktéž pro povzdělání ducha něco - obrazovou publikaci na téma život a dílo Jamese Bonda.

To bylo radosti, to byla rozzářená starcova očička!
Pochopitelně to nebyla nějaká baterka prskačka. Je to půlmetrové kovové vodotěsné bago, strkají se do toho monočlánky velikosti skleněné flašky od jogurtu a zkoušel jsem s tím svítit z okna - i v nedokonalé městské tmě jsem došajnil na střechy domů v ulici Na Skalce! Taková je to baterka. Teď mám starost. Co s ní? Mě moc nezajímá., co se děje v ulici Na Skalce a párečky na Petříně šmírovat rozhodně nebudu, už vůli těm pár fackám, které bych dozajista dostal. Měl bych ji mít u vchodu. Když někdo zvoní v noci a jdu otevřít k vrátkům, mohl bych si iluminaci nosit sebou. Jenže, jak ji skladovat u vchodu? Když ji kamkoli postavím, náš Bart ji shodí. Když ji položím, zakutálí se. Když na ni přivážu špagát a za očko pověsím na věšák, poruším její skvělý design. To jsou starosti obdarovaného!

Modýlek robota R2D2 z Hvězdných válek (těch správných, z epizody IV.-VI.) mi žádné starosti nedělá. Mám ho tu u monitoru, na hlavě mu čouhá ťuflík, ten když se zmáčkne, roboticky to pípá. Skvělá relaxace. Ovšem největší přítel člověka je kromě psa pochopitelně kniha. Zvlášť taková, ve které je málo písmen a hodně obrázků a člověk si může sednout a prstem ukazovat, jaké jsou taje podmořské říše Doktora No.
Ještě štěstí, že jsem dětina a retard. Kdybych nebyl, dostal bych bačkory a fusekle.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.