Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pondělí 3.12.2001
 • Sociální demokracie zvolila další volební lídry, Špidla bude v jižních Čechách, Gross ve Středočeském kraji, Dostál na Olomoucku, Rudolf Tomíček na Karlovarsku
 • DEU schválila v sobotu sloučení s Unií svobody Milada Emmerová v Plzeňském kraji a Škromach na jižní Moravě
 • Jan Bürgermeister zůstává předsedou pražské ODS, primátor Kasl podporoval jeho protikandidáta, starostu Prahy 13 Petra Bratského
 • Ministr vnitra Stanislav Gross navrhuje, aby byly prodlouženy promlčecí lhůty na závažné hospodářské delikty
 • Novinářka Petra Procházková dostala cenu Žena Evropy za novinářskou činnost v Čečensku
 • Skončily výslechy incidentu v herně Bingo v Praze, kde došlo k půtce vyšetřovatele Železného, Vladimíra Machaly, s dvěma vyhazovači
 • U Slavkova u Brna se konala další rekonstrukce slavné bitvy z napoleonských válek, jednomu muži nabíjení děla poranilo prsty
 • Anarchisté uspořádali v neděli na pražském Jižním Městě mítink proti rostoucímu počtu rasově motivovaných agresivních činů v této části města
 • Šest lidí podpořilo na demonstraci v Brně kapitalismus a globalismus
 • Temelín dodával v sobotu proud do sítě, v neděli byl odstaven kvůli vyvažování rotoru
 • Po důlním neštěstí v Kladně zůstává jeden horník v kritickém stavu
 • Na horách se vesele lyžuje, jsou tam ideální podmínky
 • V Praze na Staroměstském náměstí primátor Kasl rozsvítil vánoční 35 m vysoký superstrom, v Hradci, Brně a Olomouce svítí také stromky
 • Počasí Praha: Pod mrakem, teplota kolem nuly
  Žilina: zo zamračeného rána sa vyklul slnečný a zasnežený deň    Miroslav Drkoš

pondělí 3. prosince 2001
Česká zima (z Hradecka):
Nikomu tak dobře není,
jako je těm v pekle,
dříví nikdy nekupujou
a sedají v teple.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Pondělí 3. prosince 2001
O víkendu jsem silně trénoval střílení trestných kopů, které může rozhodnout souboj ve finále turnaje ve stolním fotbale. Další finalista, vedoucí D. Hlav, strávil celý den na prac. poradě managorů. Do konce roku má proběhnout čtvrtá vlna liberalizace, kterou i nadále zabezpečuje firma Morgue. Irma Badavá na mne apelovala, abych si rozmylel další strategii zápasu.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Co to ten Zeman v Bruselu vlastně podepsal?
Premiér Zeman podepsal ve středu s rakouským kancléřem Schüsselem dohodu, kterou se "uzavřel proces v Melku". První reakce byla příznivá. Je celkem logické, že si našinec řekl - chvála bohu, že je ta tahanice za námi! Jistěže se dalo čekat pokračování kraválů a obstrukcí ze strany nátlakových supin. Těm totiž nejde o žádnou dohodu, těm jde o likvidaci jaderné energetiky jako takové a Temelína obzvlášť, protože je to frekventované mediální téma.

Zatím ale jen málo kdo ví, co vlastně Zeman konkrétně podepsal. Dohoda by měla být veřejná, v neděli večer na webových stránkách ještě nic nebylo. První informace ale začínají prolínat i na veřejnost, mimo uzavřené okruhy zasvěcených. Ukazuje se, že vznikl dokument, který má být součástí našich unijních závazků. Tím by se suverenita nad Temelínem, tedy nad standardním průmyslovým provozem, stala jakýmsi hřištěm pro kibicování partnerů v Unii a tím by právo na rozhodování přinejmenším částečně přešlo i na Rakousko - jako na partnera v Unii.

Toto vyplývá z neoficiálních ohlasů. Hornorakouský zemský hejtman a hlavní organizátor protitemelínských blokád Josef Pühringer si už ve čtvrtek lebedil, jak to dobře jeho kancléř se Zemanem skoulel, už to byla první signální kontrolka barvy červené. Poslanec Miroslav Beneš (ODS) v neděli varoval, že tahanicím nebude konec - naopak, že ty pravé teprve nastanou. Skepsí se netajil ani Miroslav Kalousek (lidovec). Takže je tu zcela reální perspektiva, že místo abychom se radovali nad vítězstvím ve smyslu vítězství rozumu budeme naříkat nad tím, že jsme utrpěli vítězství. Pokud se tato obava potvrdí, jistě bude nastolena otázka, na co vlastně měl Miloš Zeman mandát, co podepsal a jaká byla míra jeho soudnosti v okamžiku, kdy to podepisoval.


RODINA A PŘÁTELÉ: Magie jako přidaná hodnota
Některá přidaná hodnota poskytovaná provozovateli mobilů stojí za bačkoru. Mám například objednané "flash" zpravodajství. Za zprávu mě účtují dvě kačky. Takže se - třebas - v pondělí dozvím, že soud poslal na tři roky do basy pasáka za to, že nafackoval hubu štětce v pajzlu u Modré nudle. Pokud možno, dostanu tu zprávu třikrát, to je šest korun. Celkem ochotně bych zaplatil šest korun za to, aby mě někdo takovou pitomostí neotravoval. Rád bych to odřek - jenže zapomněl jsem takové to komunikační číslo! Už se ale na tom pracuje, musím se dostavit čist, myt a střízliv s legitimací a výpisem obchodního rejstříku a do tejdna mi sdělí ten zapomenutý kód. Přidaná hodnota.

Teď ale k té magii. Stalo se mi to ve čtvrtek - byl jsem cosi vyjednat, dejme tomu, ve firmě Gigaplesk. Jednám, načež zavolá mobil. Zapnu ho, oznámím své jméno a zrovna chystám litanii "zavolejtepozdějcmámjednání", když se ozve radostné povykování:

"Tak přece jsem vás sehnal, pane Neff! Konečně! Nemáte představu, jak nutně s váma potřebuju mluvit a co mi to dalo práce, než to vaše číslo..."

"A kdo račte být, medle?" ptám se.

"Kropáček, firma Gigaplesk."
"A kde se račte vynacházet? Číslo dveří."
"Dvacet šest."
"Jaké je tu číslo dveří?" ptám se člověka, se kterým jsme právě komunikoval.
"Dvacet pět."
"Tak moment," řekl jsem oběma a přešel do sousední místnosti. Byl tu jediný muž - telefonoval mobilem. Jmenoval se Kropáček."

Tahle příhoda se dá vysvětlit jako náhoda. Ano, byla to náhoda, že Kropáček mě volal zrovna v té chvíli, kdy jsem byl v sousední místnosti. Nebo to byla magie - že jsem byl přivolán do Gigaplesku (mohl jsem tam jít jindy) a že Kropáček sehnal moje číslo a použil ho zrovna...
Ano, magie jako služba zákazníkům.

Jistě chcete vědět, který poskytovatel tuhle službu nabízí.
Vím, ale nepovím, leda že bych dostal zakázku na reklamu na půl roku dopředu. I já mám svoje obchodní zájmy, nejen Gigaplesk.


PSÍ PŘÍHODY: Zákon proti hárajícím fenám
Darina tak trochu hárá. Ne moc, pokud to já mohu posoudit, bohužel nejsem zde od toho, abych tak činil. Posuzovatelem je Bart. Dnes ráno jsem s ním vycházel z pozemku - a Bart nečekal, až ho zapnu na vodítko... Pokud Redbul dává křídla, musel ho vypít kýbl. Prudkost běhu se dá snadno měřit frekvencí plácání uší. Zatracenej pacholek!

Lapnul ho pan Suchý, přísný strážce ctnosti. Další fáze procházky už byla vázaná, abych tak řekl. Z vodítka se Bart nehnul ani na krok. Rozumí se, že zajímavé objekty byly hned vlevo, hned vpravo a pokud možno tak, aby zásadně vzrostla pravděpodobnost, že o vodítko zakopnu a nabiju si hubu. Samosebou, že taky dovedu na Barta houknout a on pak ťape u levé nohy. Jenže to je houbeles procházka, viď, Barte?

Je to divné. Fen tu máme v okolí jistě tucet - konec konců, hned za plotem jsou dvě, Sára a Bára. Bart nikdy nevyvádí, žádné scény jsme s ním nezažili.

To jako s tím Romeem.
To byl taky takovej hodnej, tichej chlapec, máma z něho měla radost, všímal si jen svýho, po holkách nekoukal, budoucnost měl před sebou, vycepovanej byl...

Až přišla ta bestie Julie! No a k tomu zákonu
Ten zákon proti hárajícím fenám se mi líbí čím dál víc. Ale podporovat ho nebudu. Při úspěšném prosazení by někdo mohl vymyslet zákon proti pitomcům a pak bych se cítil ohroženej...


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.