Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pondělí 26.11.2001
 • Sociální demokracie zvolila svoje lídry, jako poslední byl zvolen Vladimír Zaorálek na severní Moravě
 • První komentáře - v stranickém klání propadli stoupenci Miloše Zemana
 • Vladimír Špidla se zúčastnil s Václavem Klausem novácké Sedmičky - zdvořile zde kritizoval setkání Železný-Klaus
 • Zdravotní pojišťovny budou hradit mamografická vyšetřením ženám nad 40 let
 • V sobotu rokovali komunisté o volebním programu, má obsahovat požadavek na zřízení 300 tisíc pracovních míst a půlmiliónovou dotaci mladým manželům na byt
 • Čtyřkoalice zahájila v Praze "generální zkoušku" na předvolební kampaň
 • Roste vývoz do zemí EU, je to přebytek přes 13 mld korun oproti 6,3 mld v lednu až říjnu 2000
 • Díky nižší ceně stoupá prodej benzínu
 • Česká lékárnická komora se chce zasadit o to, aby slovo "lékárna" nezneužívali podvodníci, astrologové a další šarlatáni
 • Policisté na Vsetínsku prověřovali lidi, kteří se baví zabíjením zvěře, dělali jim zkoušky na alkohol a zkoumali, zda dovedou zacházet se zbraní
 • Náhodný chodec nalezl tělíčka která patrně jsou pozůstatky zmizelých sourozenců Vosmanských, po kterých se pátralo od 30 července, kdy se vypravili se strýčkem Knaepenem na výlet; Belgičan byl nalezen mrtev, spáchal sebevraždu
 • Ve vyšších polohách země sněží, na horách se vesele lyžuje
 • Počasí Praha: Studené počasí s občasným sluníčkem
  Žilina: dážď s mokrým snehom, skrátka krásne hnusne    Miroslav Drkoš

Český podzim (z Čech):
Svatá Kateřina
zavěsila housle do komína.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Pondělí 26. listopadu 2001
Po příchodu z managorské porady Duto sebekriticky prohlásil, že "v oblasti věšení tašek na háčky se neprojevil přínos synergie" a zeptal se, zda jsme my sami identifikovali nějaké oblasti, u kterých se za pomoci synergie dosáhne zlepšení. Trn navrhl hrát o prac. přestávkách stolní fotbal.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Sociální demokraté stavěli svoji generalitu
Lubomír Zaorálek vyhrál stylem "hop nebo trop" a zvítězil v Ostravě proti Petrovi Lachnitovi: prohlásil totiž, že pokud zvítězí jeho soupeř, on se dalšího volebního klání nezúčastní. Podstatu jeho postoje pak vyjádřila jeho slova, z nichž vyplynulo, že pokládá Lachnita za pro-zemanovského vlezdoprdelku. Na což Lachnit oponoval slovy, že je Miloš Zeman velký státník.

Tak to bychom měli severní Moravu. Jak dál? Na Vysočině zvítězil Jaroslav Tvrdík, v Libereckém kraji Michal Kraus, na zlínsku Miloš Melčák, v Hradci Jiří Rusnok, v Praze Petra Buzková (s Janem Kavanem v závěsu) a v Pardubicích Radko Martínek. V pondělí si přečtu, co o tom všem napíše Alexandr Mitrofanov v Právu, jeden z mála našich politických komentátorů, kteří opravdu vědí o čem píší.

Z vnějšku to vypadá na odklon od zemanovské éry v sociální demokracii. Ostatně soudím, že Zemanův odchod ze slávy je záhadný jev nevysvětlitený běžnými metodami. Ten jeho předem oznámený - a skutečně realizovaný - odchod bez nějakého drsného vnějšího tlaku - to jednou bude námět na politologické dizertace. Takto se politikusové normálně nechovají. Třeba bude jednou na Zemanově náměstí stát pomník: bude na něm Velký Miloš objímající peň stromu a na soklu bude nápis.

MUŽI, KTERÝ ODEŠEL ANIŽ MUSEL - VDĚČNÝ NÁROD

Ono se taky může snadno stát, že do roka a do dne bude mít Petr Lachnit na tapetě svoje dnešní slova o tom, že je "Zeman velký státník": třeba bude říkat já to myslel YRONYKCKY!


RODINA A PŘÁTELÉ: Dvakrát do kina ve dvou dnech
Ne vždy je možno dojít ke kompromisu. Tak například ve volbě filmu v kině. Míša říkala: Mě je to jedno... ale podle světélkování hrotu jejího nosu jsem poznal, že chce jít na muzikál Moulin Rouge. Strašná představa... Moulin Rouge jsem viděl jen jednou, podotýkám že zvenčí, a to ještě ten mlejn na jeho střeše hořel, takže se to dalo přežít.

Pokud jde o mne, dle chvění lalůčku mých uší bylo zřejmé, že bych nejraději na Planetu opic. Míša ji už se mnou absolvovala jednou, někdy v tom roce 1970, kdy šla u nás v kinech. Přivřel jsem si tenkrát prsty do dveří auta a řval jsem tak ukrutně, že jsem jí znechutil nadosmrti opice, planety a Planetu opic obzvlášť.

Řešení se nakonec našlo: v pátek jsme šli na Moulin rouge a v sobotu na Planetu opic.

Následují dialogy tohoto typu:
"Musel jsi trpět..." říká žena.
"Ne," lhal jsem, až se ze mne dýmilo. "Konec konců, Nicole Kidman, to jsou dva metry krásný ženský. Jenže ty jsi musela být z Planety opic mrtvá!"
"Ale ne," lhala, až se z toho dýmu dělaly hranoly, "některé opičky se mi líbily. Zejména ty, co vypadaly jako náš Bart!"

To je pravda, jsou tam opice, co skáčou a běhají po čtyřech a nemít na hlavě čepici, vypadaly by jako Bart. Takhle vypadají jako Bart v čepici.

Nakonec jsme se shodli: jsou to oba filmy kravina. Když má někdo tuberu, neměl by zpívat v operetě a když, neměl by se cicmat neboli miliskovat s vévody a chudými básníky. A když už jste jednou v kosmu a ztratí se vám opičák v modulu, nechte ho být. Jinak se zapletete do úmorné a konce neberoucí opičárny, která se potáhne pár tisíc let.

Čímž vás nezrazuju od návštěvy jednoho či druhého filmu, nebo dokonce obou.

Co má Nicole Kidman do vejšky, má Estella Warren, no... jak bych to řekl, na tričko by si mohla nechat napsat I LOVE NELAHOZEVES CITY písmeny která mají 25 cm vejšku.


PSÍ PŘÍHODY: Za tohle můžou kočky
Zima je tady - co tyto řádky píšu, země úpí pod knutou mrazu tří pod nulou. Odpoledne se havrani ještě procházeli po paloučku a svítilo jim peří, jenže za čtrnáct dní mě budou vyhlížet, jestli jim nesu igelitku plnou tvrdých žemlí. Bazén gumák jsem ošetřil před čtrnácti dny, dnes došla řada na jezírko ve skalce.

Je vcelku mrňavé. Mám v něm tři rybičky a jeden kontejner s lekníny a bylinami které vypadají jako přesličky. V sezóně se byliny rozrostou a rybičky proplouvají podvodním pralesem. Jednu jsem postrádal už delší dobu. Dnes, kdy jsem za Bartovy asistence konal výlov, se podezření změnilo v jistotu. Jedna rybička, červená s černými fleky, je pryč.

Kdyby scípla, plavala by bříškem nahoru a i kdybych ji přehlíd a ona se nějak potopila, zbyly by po ní kosterní pozůstatky. Nic takového jsem však na dně nenašel, ani když jsem vyčerpal veškerou vodu.

Na vině jsou pravděpodobně kočky, těch tu běhá neslýchaná síla. Je škoda, že nemohu Bartovi sdělit, jak málo ho podezírám.

Ne snad, že by nebyl ochoten sežrat cokoli - kdyby to bylo jen trochu možné, skákal by po větvích jako veverka a vznášel by se v oblacích, jen aby mohl dosáhnout na havrany. Voda ho ale přitahuje asi tak, jako mě cimbálovka. Nic proti cimbálovce, konec konců, je spousta psů kteří milují vodu. Jenže já a cimbálovka a Bart a voda (pokud neprýští z hadice, to pak není voda, ale soupeř) se k sobě nehodíme.

Jsou to jistě kočky.
Kočka, ta dokáže hodinu sedět tiše u jezírka. Rybka připluje, hrábne packou a šup, rybka se mrská na břehu.
Tak to asi bude.
Tak jsem si to vykreslil a tak tomu věřím - dokud Barta nenačapám, jak tiše sedí na břehu jezírka s očima upřenýma do prostor pět centimetrů pod hladinou.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.