Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: úterý 20.11.2001
 • Miloš Zeman jednal v Bratislavě s Mikulášem Dzurindou o koordinaci postupu při přijímání do EU; Zeman popřel, že by se chystalo zavedení vízové povinnosti pro Slováky
 • Václav Klaus se sešel s Vladimírem Železným a rokovali o ochraně zahraničních investic
 • Ministr životního prostředí Miloš Kužvart zrušil druhý nejdelší lyžařský vlek na Pradědu tím, že odmítl vydat výjimku na provoz v chráněné oblasti, ostatní vleky zůstanou v provozu za zpřísněných podmínek
 • Čtyřkoalice odmítá revokaci novely obchodního zákona jako protiústavní, vysvětlení Václava Klause pokládá čtyřkoalice za výmluvu
 • Aero Vodochody našlo řešení jak odstranit závady na L-159, jde o součástku za pár stovek
 • Studenti Univerzity Karlovy demonstrovali na Palachově náměstí v Praze proti ekonomickým poměrům na vysokých školách
 • Skupina 11 odborníků Mezinárodní komise pro atomovou energii zkoumá bezpečnost v Temelíně
 • Ekologisté Greenpeace a Global 2000 dělají obstrukce ve Vídni kvůli Temelínu, obsadili budovu Lidové strany
 • Na Václavském náměstí v Praze se konala tichá vzpomínka na týrané děti, které podlehly mučení ze strany trýznitelů
 • Policie objevila v autě spící Terezu Pergnerovou a v ruce měla injekční stříkačku
 • Počasí Praha: Pod mrakem, vcelku teplo, večer začalo pršet
  Žilina: cez deň striedavo dážď a slabé sneženie, večer už to bol skôr mokrý sneh    Miroslav Drkoš

Český podzim (z Prácheňska):
Hradečtí mládenci jsou,
každej má panenku svou:
muziky zabručí,
každej si poskočí,
každej se vede se svou.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Z deníčku Moby Dicka:

Úterý 20. listopadu 2001

Mgr. Tluč Huba zveřejnil tento svůj závazek: "Co konkrétně zlepším pomocí působení Synergie? Komunikaci a týmovou práci, produktové portfolio, a v rámci ozdravné kůry i efektivitu vynakládaných prostředků." Podle Badavé její šéf Ivoš Kvakoš tvrdí: "Totéž dělám už dávno potlačováním negativních vibrací!"


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Jak je to s těmi výzkumy veřejného mínění?
Čtyřkoalice se opět ujala vedení ve výzkumech preferencí - sděleno CVVM. ČTK to sděluje takto:
Ve volbách by podle listopadového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) získala celkem 22,5 % hlasů. Druhou ČSSD by volilo 20 % voličů, třetí ODS 19 % lidí.

Na webové stránce CVVM listopadový výzkum ještě není, zato je tam říjnový:
Podle zjištění CVVM by v říjnu 19,5% dotázaných volilo ČSSD, 19% ODS a 13% KSČM. Čtyřkoalici jako jeden volební subjekt preferuje 8 procent dotázaných, KDU - ČSL 7% a Unii svobody 4% respondentů. Celkový součet preferencí stran sdružených ve čtyřkoalici včetně příznivců DEU a ODA činí 19,5%.

To je námět pro obnovení klasického sporu o to, jak to vlastně ty výzkumné agentury počítají.

Jak známo, volič má rád vítěze a dá svůj hlas raději tomu, o kom se domnívá, že vyhraje, spíš než tomu, kterého by rád jako vítěze viděl, ale v jehož vítězství nevěří. Jakpak by asi dopadly příští výzkumy, kdyby veřejnost věděla, že čtyřkoalice jako celek měla - v říjnu - osm %, lidovci jen 7% (čili skoro polovinu než komunisté) a Unie by se do parlamentu nedostala o ODA a DEU nemluvě.

Na webové stránce Sofres Factum jsou zveřejněny říjnové - a starší - výsledky. Vyvolávají stejné pochyby jako výsledky CVVM. Jsou ale tak poctiví, že zveřejňují otázku. Ta zní:

Pokud byste šel volit, řekněte mi, prosím, kterou stranu byste volil? Stačí, když mi sdělíte její číslo na kartě.

Na stránce je zveřejněna tabulka. Buď je uvedena čtyřkoala, anebo dílčí výsledky koal. Tak například k 5.9. jsou výsledky: US 10%, lidovci 11,9%, DEU 2,4% a ODA 1,8%, kdežto k 17.10. dílčí výsledky uvedeny nejsou a je uvedeno souhrnné číslo 28,8%. Jak to tedy je? Do voleb půjde 4koala na souhrnné kandidátce, takže tyto dílčí výsledky jsou zavádějící a nelze výsledek 4koaly získat součtem.

Opoziční smlouva je nemorální podraz na voliče, ale toto kejklení s preferencemi, kde se z výsledků dělá našlehaná bábovka, taky zavání nemorálním podrazem na voliče. Každý měsíc obnovovaný. To bude překvápko u voleb!


RODINA A PŘÁTELÉ: Jo, koupit si sikovky... jo, koupit si foťák
S Honzou Březinou ze serveru Grafika fungujeme trochu jako misionáři v oboru digitální fotografie. Po šňůře seminářů a jsme na ní dnes udělali další uzlík: v Klubu MAT na Karlově náměstí se konal seminář, kde jsme účastníky seznámili s digi technikou a radili jaký aparát si vybrat pro ten či onen účel. No a byli tam lidi od firmy Aaron a účastníci si mohli aparát rovnou koupit nebo objednat. Pokud vás to zajímá, jsou zde informace o příštích seminářích, které budou příští středu a pak první pondělí v prosinci.

Jo, bolševika na vás, tahle věta mi vytanula nejednou během odpoledne na mysli. Jen na místě samém jsme měli nějakých třicet aparátů a každý si ho mohl osahat a vyzkoušet a pošpekulovat nad ním. Těžké vybírání!

Připomnělo mi to příhodu se sikovkami (to jsou takové ty kleště s nastavitelnou šířkou), kterou jsem tu už před časem vyprávěl: v Černošicích, na kraji městečka, stojí plechová bouda a v ní je železářství. Stavil jsem se tam před časem, abych si koupil sikovky.

"Máte sikovky?" zeptal jsme se prodavače.
Podíval se na mě věru zvláštně.
"Jestli máme sikovky?"
Vytáhl šuple a celé ho položil na pult. Tam bylo patnáct různých sikovek. Pak vytáhl druhé šuple a v nich dalších patnáct jiných sikovek. Pak šel vedle a přinesl bednu sikovek, dohromady asi čtyřicet.
"Mám ještě dojít do skladu, pane?" ptal se. A to byla plechová bouda v Černošicích, žádný Bauhaus nebo Baumax!

"Hýml! Zlatej totáč! Tehdy bych řekl: máte sikovky? Vy byste řek: nemáme! A byl by pokoj!" nadával jsem.

Něco takového se odehrávalo v myslích frekventantů našeho semináře, s tou výhradou že za totáče žádné digy nebyly. Siky taky ne, ale vynalezené byly, to ano.


PSÍ PŘÍHODY: Jak to bylo s tou zrzavou potvorou
Bart spatřil zrzavou potvoru na vzdálenost dvou set metrů ve stejný okamžik jako já. Bylo to na samém začátku ulice Mrázovka, v místech, kde je vchod na hřiště Sokola. Zrzavá potvora se poflakovala v úrovni služebního vchodu hotelu Mövenpick. Odhadoval jsem ji na tlustého zhýčkaného čokla velikosti rukávníku, v držení paťaté hádavé baby. Bart tyhle čokly ignoruje a nevšímá si jich, ani když na něho ňafají.

Tentokrát však Bart vzal nohy na ramena a tryskem se k té zrzavé potvoře rozběhl.

Tak to mě podržte! Rozběhl jsem se za ním. Už jsem viděl, jaká vypukne scéna. Bart si bude chtít k potvoře čuchnout, baba ji vezme do náručí a bude ječet vemtesitohopsa a dlouhatánský výčet dnů Bartovy svatosti bude takto ukončen.

Potvora ale projevila duchapřítomnost a jakmile spatřila blížícího se Barta, proklouzla zábradlím a zmizela v křoví.
Tím se problém neřešil. Už jsem v duchu slyšel, jak baba ječí tenvášpúeshonímoufifinku. Bart, kupodivu, ztratil o potvoru zájem a zmizel za rohem.

Když jsme ho opět spatřil, byl ve společnosti svých přítelkyň Anduly a Dariny. Pan Suchý se tvářil starostlivě.

"Viděl jste tu lišku? Bál jsem se, že Bartovi ublíží!"

Tak to vidíte. Nejdřív jsme tu měli drzé zajíce, nevhodně panáčkující a výsměšně posunkující ušima. Pak zmizeli. Nyní je tu drzá liška nebo lišák.
Třeba to má příčinnou souvislost.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.