Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pondělí 22.10.2001
 • Vladimír Špidla varoval v neděli před rozpočtovým provizóriem, které by bylo vyhlášeno, pokud by parlament neschválil ani druhou verzi rozpočtu
 • Také ODS provizorium odmítá, sdělil to tisku Václav Klaus na závěr zasedání Výkonné rady ODS v Pardubicích, neznamená to ale podle něho "bianko směnka" pro vládu
 • Klaus také podotkl, že vysoké školy jsou schopné spolykat libovolné množství peněz
 • Zeveta Bojkovice vyrobila od roku 75 přes čtvrt milionu kusů protitankových granátů, odběratelem bylo vnitro a armády - podle výrobního čísla se zdá, že zbraň nalezená na oraništi nedaleko Ruzyňského letiště pochází ze zdrojů vnitra
 • V sobotu dorazili vojáci 4. brigády rychlého nasazení na letiště v Ruzyni
 • Ve Žďáru nad Sázavou rokovali o víkendu bývalí totálně nasazení a shodli se, že odškodnění je hlavně morální satisfakcí; vyplaceno bylo již 53 tisíc lidí, žádostí bylo podáno 103 tisíce
 • Policejní vyjednavači a psychologové na utajeném místě jednali o nové situaci po teroristickém útoku na USA
 • V Brně začaly Dny maďarské kultury
 • Rakouské nátlakové skupiny opět blokovaly hraniční přechod ve Wullowitz - Dolním Dvořišti ve snaze zastavit provoz jaderné elektrárny v Temelíně
 • První blok Temelína jede už na 75 procent výkonu a dodává do sítě 705 MW energie
 • Hasiči dnes zachraňovali v Praze klisnu, která jednou nohou zapadla do septiku
 • Podle statistik byla průměrná mzda za loňský rok 13 tisíc měsíčně, mzda mužů 15 600, mzda žen 10 600 Kč
 • Počasí Praha: Šedivo, mlhavo, deštivo, inu - podzim
  Orlické hory: Od rána mrholilo, zataženo, sychravo, prostě podzim.    Petr Drkoš
  Žilina: zrána hmlisto a zamračené, ale potom sa ukázalo aj také zimomrivé slnko    Miroslav Drkoš

Český podzim (z Čech)
Svatá Voršila
jíní nasila.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Z deníčku Moby Dicka:

Pondělí 22. října 2001
Dorazil hromadný mail ředitele Kokota: "Rád bych Vám všem poděkoval za úsilí, které jste dosud věnovali plnění letos velmi náročně stanovených úkolů. Vzhledem k mnoha objektivním, ale i subjektivním důvodům se ne všechny plánované hospodářské výsledky daří také plně naplňovat." Co tím Běsný naznačuje? Že letos nebudou vánoční kolekce???


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Něco z lokální politiky
Předevčírem jsem potkal jednoho souseda a ten mi vykládal, že se bude prodávat Bilakova vila a že ji koupí Miroslav Macek. Takže upřesním: jde o vilu, kterou za první republiky postavil generální ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss. Když jsme se přistěhovali na Smíchov v roce 1972, bydlel v ní nejmocnější muž Husákova režimu, šedá eminence Vasil Bilak, muž který nejenže nebyl potrestán za vlastizradu v roce 1968, ale jehož role nebyla náležitě zhodnocena historiky. Tento doslova padouch ve vile bydlel a občas jsme ho vídali, jak odjíždí šestsettřináctkou, polozahalen rozevřeným Rudým právem.

Po převratu byla vila nějakou dobu prázdná a pak se do ní nastěhovalo velvyslanectví Korejské republiky, tedy, Jižní Koreje. Než přišli Korejci, vilu opravili, zvelebili - nejspíš stát - načež Korejci vilu opustili. Je prázdná dva roky. No a v těchto dnech se rozšířila fáma, že ji koupí Macek.

Poté, co ministr zemědělství Jan Fencl sdělil tisu, že si koupil pozemky v blízkosti chystaného obchvatu Hodonína z našetřeného, jsem opravdu zvědav, kdo si našetřil na tento gigantický objekt. Prodaný není. Můžete si ho koupit i vy. Na webové stránky radnice Prahy 5 čteme:
Rada Prahy 5 odsouhlasila záměr na prodej objektu U Mrázovky 17, kde kdysi sídlilo velvyslanectví Korejské republiky Jižní Korea. Jde o reprezentativní objekt s třemi nadzemními podlažími o zastavěné ploše okolo 350 m2, zahradou o výměře přes 2000 m2 a garáží. Záměr na prodej objektu zvažují radní poté, co se již po dva roky nepodařilo najít odpovídajícího a finančně silného zájemce o jeho pronájem. V souvislosti se záměrem bude vypracován i posudek na cenu nemovitosti, která se nachází v památkovém území Městské památkové zóny Smíchov. Do případné realizace prodeje bude ale radnice i nadále hledat nájemce. Našetřili jste si? Kupte! Je to blízko na metro...
Opravdu jsem upřímně zvědav, kdo se tam nastěhuje po Jaroslavovi Preissovi a Vasilovi Bilakovi.


RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem čelil terorismu
Vandalismus, to je soft forma terorismu. Sprejer je terorista. Když se dokonce ohání sloganem, že sprejerství je "životní styl", je to ideologická platforma terorismu: vždyť terorista svoje postoje ke světu, svoje projekty, svoje představy taky prosazuje bez ohledu na život cizí, v krajním případě i svůj. Soft-terorista nepoškozuje životy - poškozuje tak zvaně jenom majetek. Poškozuje, eventuálně ničí něco, co nevytvořil a ani by vytvořit nedovedl. Ve své bohorovné sebestřednosti je tvrdému teroristovi podobný.

Vandalové zničili už několik laviček tady v našem okolí: jsou z betonu, museli na to vzít nějaký nástroj, palici nebo jakýsi balvan. S tím se nedá dělat nic. Dále se vyžívají na zábradlí vroubícím vyhlídkovou cestu Mrázovka. Jsou to dřevěné rošty, vsazené mezi žulové patníky: dřevo je spojeno s kamenem pomocí železných úchytů. Teroristé vytrhávají rošty z úchytů, vylamují je a kácí.
Vídám následky těchto činů vždycky ráno, když jdu na procházku s Bartem. Občas, jako dnes, si berou sebou kladivo a hřebíky. Opravil jsem jich jen dnes šest, zbývá mi ještě sedmý, ale to si budu muset vzít i pilku: dřevo nějak nabobtnalo a na železo už nepasuje, musí se krapet přiříznout a teprve pak půjde přibít. Měl jsem pak docela příjemný pocit, že se podařilo nedat jim, těm anonymním, zákeřným padouchům, jeden hezký kousek Prahy.
Ono to ale není dlouhodobě k ničemu.
Radnice sice věnovala peníze na zřízení toho zábradlí, ale už ne na údržbu. Mohl bych spekulovat o tom, proč asi, ale dostali bychom se k nedoložitelným obviněním. Fakt je, že dřevěné zábradlí, pokud ho jednou - aspoň - za dva roky nenatřete, prostě shnije. Ty hřebíky na některých místech zajížděly do dřeva se znepokojivou snadností.
Takže teroristi z jedné strany, úředničtí lemplové z druhé strany, a hezký koutek Prahy bude za nějakou dobu zase odpudivý.
No, aspoň se mi podařilo to trochu oddálit. Aspoň něco.


PSÍ PŘÍHODY: Hledali jsme zaběhnutého pána
Trochu to zveličuju, dokonce hodně to zveličuju, skutečnost byla poněkud prozaičtější. Ráno jsme s Bartem kráčeli vyhlídkovou cestou Mrázovka. Už jsme se vraceli, když jsem zaslechl písknutí - bylo jasné, že někdo přivolává psa. Bylo to zřejmé mně, bylo to jasné Bartovi. Zaradoval se, znatelně ožil, a byl napnutý jak strunka, odkud se jedlý pes vynoří.

Nevynořil se jedlý pes. Vynořila se naše stará mladá známá, fenka Cherry. Je to čtyřnohá energie, mladá dáma, která si usmyslela, že co nejdřív oběhne zeměkouli po rovníku a hned na to od pólu k pólu a naopak.

Bart se vždycky zaraduje, když ji vidí, ale on na běhání moc není. Jo, kdyby to byl statný vlčák a kdybych nebyl na blízku a on nebyl na vodítku a neměl košík na hubě, to by byla jiná řeč, tedy, jiná... však víte.

Rád bych věděl, co si Cherry o Bartovi myslí. Asi o něm nemá nejlepší mínění. Co s chlapem, který ani neumí pořádně utíkat! Nemluvě o tom, co si myslí o mně. Projevil jsem naprostý nezájem o romantiku a vedl ji - spolu s Bartem - do míst, kde jsem tušil, že by mohl být její pán.

Vskutku tam byl. Od posledního úletu / výletu, kdy skončila u nás na zahradě, už sekala dobrotu. Nejen proto, že by zmoudřela: stačil na to jednoduchý trik. Pán ji naučil štěkat na lanovku. Ta spojuje, jak pravidelným čtenářům známo, dolní Mövenpick s horním Mövenpickem. Cherry se utrhne, běží - a skončí pod lanovkou, vyhlíží kabinu a když se dočká, štěká na ni. Takže je na definovaném místě a zabývá se definovanou činností.

Dnes by asi taky skončila pod lanovkou, nebýt toho, že se kolem mihnul On. Cherchez l´homme... i když je to l´homme tak negalantní a neužitečný, jako je náš Bart.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.