Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: čtvrtek 4.10.2001
 • Spojené státy předaly spojencům včetně České republiky tajný seznam svých požadavků pomoci
 • Americký velvyslanec Craig Stapleton seznámil prezidenta Havla s důkazy o vině Usámy bin Ládina na teroristickém útoku proti USA
 • Václav Havel ocenil úterní projev Miloše Zemana s výhradou, že se premiér měl zmínit o tom, že boj je namířen proti terorismu a ne proti islámu
 • Ze strany českých muslimů se ozvala kritika projevu Miloše Zemana, zejména té pasáže, kdy hovořil o Adolfovi Hitlerovi
 • Podle agentury TSM Factum 71,4% obyvatel podporuje vládu v úmyslu nasadit naše ozbrojené síly do války
 • Velitel 6. brigády průzkumníků Josef Trojan oznámil, že brigáda je okamžitě připravena k nasazení
 • Úřad pro hospodářskou soutěž zakázal fúzi Poděbradky, Hanácké kyselky a Karlovarské vody
 • Předseda lidovců Cyril Svoboda kritizuje ministra školství Eduarda Zemana za to, že nesplnil slib dvou miliard korun vysokým školám, pokud přijmou o deset procent studentů víc
 • Počasí Praha: Další krásný den se sluníčkem
  Orlické hory: Další z teplých podzimních dnů, krásný podzim v Orlických horách.    Petr Kroul
  Žilina: pokračovalo krásne babie leto, ale večer už hrozil dážď    Miroslav Drkoš

Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Svoboda si vzal na paškál Zemana (E.)
Ministr školství Eduard Zeman slíbil vysokým školám na rok 2002 o dvě miliardy navíc, přijmou-li o deset procent studentů víc. To druhé se stalo, to prvé ne a "Cyril Svoboda je naprosto zděšen".
Nedovedu posoudit, do jaké míry je zděšení pana Cyrila Svobody oprávněné a do jaké míry kalkulované. Jak všichni víme, pěkné jsou sliby a nepěkná je rozpočtová realita, i když - na druhou stranu - důvěryhodnost a splněné sliby, případně nedůvěryhodnost a nesplněné sliby jsou spojené nádoby. Jako prodej českých vojenských letadel a koupě amerických vojenských letadel, jak to hezky vysvětlil Colinu Powellovi Jan Kavan.

Eduard Zeman prostě nedovedl vyřešit kvadraturu kruhu, jak učiniti školství bohatším - bez peněz.

Proti zdánlivě jednoduchému řešení, totiž zavedení takového školného, jež by pokrylo alespoň část nákladů, se konala v úterý v Praze demonstrace. Spatřeni na ní byli matadoři z komunistického Džbánu, studentů nebylo. Což nic neznamená, protože studenti jsou pochopitelně proti školnému.

Jeden studentský argument je bezpochyby legitimní: říkají, že nevěří, že by se školné skutečně dostalo do školství. V našem neprůhledném rozpočtu jde zoufale vysoké procento na tak zvanou záchrannou sociální síť, která není v mnoha případech záchrannou sítí, ale nestydatým sociálním podfutrováním, zaručeným základem příjmu, který se po pár kšeftících a melouších neliší od poctivé mzdy odkroucené po osmihodinové šichtě ve fabrice.

Požadavek ale nezní: učiňte rozpočet průhledným a pak přistoupíme na školné - pokud bude mít za následek zlepšení kvality vysokého školství i otevření dveří všem zájemcům o vysokoškolské vzdělání. Takto podmínky nejsou stanoveny. Prostě - školné ne, bezpodmínečně ne. Je to "novodobá Berlínská zeď", zaznělo na Václavském náměstí.

Jde o čtrnáct tisíc ročně. To je "Berlínská zeď", když jde o získání vzdělání a kvalifikace po zbytek profesního života. Ve státě, kde se ročně prosází v hracích automatech a Sazce přes 50 miliard korun.


RODINA A PŘÁTELÉ: Terorista v domě
Přinatrefil jsem se dnes k telefonátu. Jedna paní s kýmsi hovořila, hovor jí zřejmě dělal starosti. Pak se chtěla svěřit: syn ztratil mobil.
"No jo," řekl jsem neurčitě. Ona pokračovala, že vlastně on ho neztratil, ale ztratil ho jeho kamarád. Vlastně nejdřív že ten kamarád mobil rozbil a pak řekl, že ho ztratil.
"Nejspíš ho prodal," konstatovala paní rezignovaně.
Napadlo mě, že ho nejspíš bouchnul její syn, protože jen pitomec by půjčoval mobil a ztrácel ho z dohledu a že ten syn potřeboval škváru na automaty nebo na perník. Nahlas jsem to neřekl.

Shodou okolností i Míša potkala jednu paní a ta vyprávěla o svých trampotách: její dcera vozí vnučku do školy. Onehdy prohlásila (vnučka), že nevystoupí z auta, když jí matka nekoupí jisté specifické tričko za pět stovek. Jindy přišla, že potřebuje nový mobil, protože tuhle hnusnou nokii se stydí před holkama vytáhnout z kapsy.

Když slyším takové příběhy, škube mi rukou... jenže, jak známo, cizí děti se nejlépe vychovávají a fackují.

Věru že se nedivím mladým lidem (například vlastním dětem), že samy nechtějí mít děti.

"Potřebovaly by nafackovat hubu, ty děti," podotkl jsem v replice na Míšino vyprávění.

"To tak, a půjdou na linku důvěry nebo rovnou na policii."
Ano, rodič je proti teroristovi v domě, krvi jeho krve, bezmocný.

Až dopíšu druhou verzi románu Tma a po ní román Zrada kapitána Nema (bude to megaverneovka), chci napsat román Děti.

Herodes bude jeho jediný kladný hrdina.


PSÍ PŘÍHODY: Příliš mnoho kostí najednou
Na Karlově mostě jsem dnes viděl tři kumštýřské výkony hodné za zaznamenání. Jeden je zde jaksi zavedený, je to tradiční jazzová kapela zaměřená na to, čemu se říkalo za mého dětství "dixík" a co jsem od té doby nepřestal mít rád. O hodně dál, aby se vzájemně muzikanti nerušili, hrálo houslové kvarteto klasiku. Někde uprostřed jsem chvilku pozoroval loutkové divadlo pro jednu loutku a jednoho vodiče.

Malé jevišťátko, jako rekvizita model pianina a kulatá pianistická židlička- a jako loutka kostlivec. Realisticky vyvedený, pravda, ve stylu poněkud mexickém, tedy veselý kostlivec. Jeho vodič měl nacvičené docela milé strašení, zaměřené na malé děti v první řadě (jejich pištění mě k hloučku přilákalo, jinak si zdejších atrakcí moc nevšímám, spíš hledím, aby mi někdo nevyčoroval mobil a tikitál. V další fázi posadil kostlivce k pianinu a loutka hrála do rytmu muziky pouštěné z magnetofonu.

Proč ale o tom vyprávím: to pištění nepřilákalo jenom mě, přilákalo i malinkého šedivého chlupatého pejska. Kostlivec ho přitahoval, strašně se o něho zajímal, o tu pitvornou postavičku jen o málo větší než je on sám - ale stačilo malé gesto loutky a pejsek zajel mezi nohy diváků, oběhl nás a hned vzápětí se vynořil z druhé strany. Těžko říci, který z obou výstupů se mi víc líbil jestli loutkářův nebo pejskův. Loutkáři jsem přispěl do klobouku, o pejskovi mohu jen napsat sem.

Vyprávěl jsem to doma Míše. Shodli jsme se, že náš dřívější pes Gordon by prchnul a našli bychom ho přinejmenším na Malostranském náměstí.

A Bart by smrtku zabil, pokud to jde. Prostě by ji překousl vedví.

To není domněnka. To je "ověřeno..." ne na lidech, ale na medvídkovi natahovacím na klíček.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.