Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pátek 28.9.2001
 • Na Václavském náměstí v Praze by měly hlídkovat u Svobodné Evropy obrněné transportéry, do noci však nedorazily a jeden zůstal viset U Devíti křížů nad Brnem
 • Krizový štáb ustanovil skupinu pro sledování podezřelých finančních toků
 • Ministr vnitra připustil, že český občan se zapletl s teroristickými kruhy, bližší informace nepodal; zpráva původně přišla z Ruska
 • Dana Drábová ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost uvedla, že žádná z 438 jaderných elektráren fungujících ve světě by nepřečkala bez úhony náraz velkého dopravního letadla, protože na to nejsou projektovány
 • Václav Havel byl propuštěn z nemocnice, kam ho odvezli v pondělí kvůli srdeční arytmii
 • Někdejší tenisový šampión Milan Šrejber dostal u pražského vrchního soudu definitivně pět let, je to verdikt bez odvolání
 • Ústavní soud v Brně rozhodl, že výpisy z mobilních telefonů nemohou být užity jako důkaz u soudu s pašerákem heroinu Bashkim Mehmetem
 • Počasí Praha: Mrholení se střídalo s deštěm, občas se ale zdálo, že by se snad i mohlo vyčasit
  Orlické hory: Ráno zataženo a zima, odpoledne se vyčasilo a svítilo jako v létě.    Petr Kroul
  Žilina: pekne, slnečno, ale jesenne    Miroslav Drkoš

Český podzim (z Čech)
Svatý Václav praví:

"Pusťte krávy do otavy!"
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Z deníčku Moby Dicka

Pátek 28. září 2001, státní svátek
Odbory na dnešek zorganizovaly setkání nejlepších pracovníků s vedením společnosti. Zaplatily parník, na kterém pak proběhlo netradiční posezení s břišními tanečnicemi a bohatým pohoštěním. Kapacita lodě byla brzy zaplněna managory, náměstky a jejich asistentkami. Jak pravil šéf odborů Milivoj Plachý: "Nejlepší lidi máme ve vedení!"


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Teror nehrozí - teroristé nechtějí umřít smíchem
Strohé zprávy - čtyři obrněné transportéry střeží od čtvrtka budovu Svobodné Evropy na Václavském náměstí a po magistrále nesmějí jezdit v úseku Bulhar - náměstí I.P.Pavlova náklaďáky o tonáži nad 3,5 tun. Potvrdily se i zprávy, že existuje cosi jako "česká spojka" - ministr Gross připustil, že nejmenovaný Čech měl napojení na teroristické prostředí, momentálně ten člověk podle ministra není na našem území. Na otázku, zda to byl policita či voják ministr neodpověděl. Na dnešním zasedání mezirezortního krizového štábu byla vytvořena skupina pro monitorování podezřelých finančních toků. Pokud vás při tomto sdělení napadne, zda skupina bude monitorovat financování politických stran, měli byste se stydět, protože uvažujete stejně jako já! Co se obrněných transportérů týká - demonstrace síly se proměnilo ve frašku, když se ukázalo, že při přesunu se jeden ze čtyř obrněnců porouchal a zbylé uvázly na mnoho hodin na dálnici, protože stratégové se rozhodli přesunout vozy...tedy, transportéry OT-64, vyřazované staré šunky, až z Hodonína. Po této komedii usuzuji, že teroristické útoky u nás nehrozí. Teroristé přece přidjou do nebe po hrdinské smrti a ne, když umřou smíchem. Zdá se, že naše armáda přišla na mimořádně rafinovaný a česky zcela specifický způsob obrany. V další fázi si vojáci nasadí šaškovské nosy, ale asi toho už nebude třeba.

Dočetl jsem se v Lidových novinách, že jsem kapitalistický hafan. Pod titulkem Klaus vypustil své kapitalistické hafany přes pět tiskových sloupců, čili skoro přes celou tiskovou stranu, vyšel v LN článek Miroslava Koreckého. Autor referuje o semináři uspořádaném Centrem pro ekonomiku a politiku 25.9. v Národním domě v Praze na Vinohradech. Moderoval ho Václav Klaus (potud titulek obsahuje pravdivou informaci). A ti kapitalističtí hafani? Lektoři smeináře byli čtyři. Ladislav Jakl, ten promluvil jako Ladislav Jakl. Po něm přišel ke slovu Milan Knížák a hovořil tak, že jsem si v jednu chvíli říkal, jestli to náhodou není převlečený profesor Erasim Kohák. Po Knížákovi jsem byl na řadě coby třetí lektor já a vyslovil jsem se tam pro kulturu komunikace a nutnost naslouchání názoru oponenta. Čtvrtým lektorem byl Jiří Weigel, odborností arabista, který vystoupil s expozé o specifikách islámu. Tolik tedy stručná charakteristika příspěvků lektorů pozvaných (vypustěných) Václavem Klausem. Nevím jak ostatní, ale já se za "Klausova hafana" nepovažuji. Po nás pak postupně vystoupilo asi dvacet účastníků semináře, přičemž vstup byl zdarma, volný kterémukoli zájemci. Kdyby tam napochodovala Ya Basta, a nevrhala Molotovovy kokteily, seděla by na židli a mohla hovořit. Nikdo v sále tudíž nebyl "Klausův kapitalistický hafan". Názory vyjádřili různí lidé různé - pan Korecký pečlivě vybral ty, které se mu hodily pod titulek.

Já se tedy ptám, jsem-li hafan, ke kterému živočišnému druhu patří Miroslav Korecký? Pár návrhů bych měl, nechám si je pro sebe.


RODINA A PŘÁTELÉ: Morbidní nápad autora sci-fi
Obvykle se na televizi koukám jen na zprávy. Dneska jsem viděl kousek seriálu Jake a Tlusťoch - a byl z toho morbidní nápad. Přesně nevím, o co šlo - jen jsem zahlédl scénu, v níž pán seděl na křesílku na pláži a někdo ho dalekonosnou puškou zastřelil. Bum, a byl po smrti. První moje reakce - takovou smrt bych chtěl mít.

A pak mě napadl ten morbidní nápad.
Třeba kdysi dávno, za dob Zlatého věku, lidi žili v plné mladické svěžesti bez omezení. Pak si ale řekli, že to nejde, že by došlo k přelidnění a že přistoupí na rychlé bezbolestné ukončení života. No jo, ale kdy? Kdyby se stanovilo datum, každý by se bál a s úzkostí se díval na kalendář, jako odsouzenec, kterému sdělí datum popravy. Takže v další fázi se rozhodlo, že ta rychlá milosrdná smrt přijde více méně podle losu, v libovolný okamžik, přičemž procento pravděpodobnosti poroste s věkem.

To se osvědčilo, ale námitky zůstaly. Přece jen, když lidi byli svěží a zdraví a fyzicky mladí a blížili se do věku zvýšeného rizika a bylo jim pade a pak šede a potom sedmde a následovalo osmde, byli čím dál nervóznější.

Načež se rozhodlo, dobrá - zavedeme chátrání a choroby a blbnutí a postupné huntování tělesné schránky, takže až se hodina té milosrdné smrti přiblíží, tomu zhuntovanému člověku už to ani nepřijde divné.

No a tak je to dodnes.

Pavel Vrba vždycky ve vinárně U Zdeničky říkával: "Tělo jest dlužno odevzdati hrobu pořádně zhuntovaný."
Hmm... když to tak po sobě čtu, říkám si, že bych měl koukat na jiné seriály. Zejtra zkouknu Večerníčka, třeba najdu jinou inspiraci.


PSÍ PŘÍHODY: Až se zima zeptá...
Švagrová Yvona byla u nás na návštěvě a prohlásila, že je Bart tlustej jako prase. Připustila, že ho už půl roku neviděla, nicméně její verdikt byl jednoznačný - je tlustej jako prase. Zatímco Míša hájila rodinnou čest řkouc, že to není tloušťka, nýbrž příprava na zimu, Yvona tahala z tašky dorty pro Barta a ten, nijak nedotčen příkrým soudem, tančil kolem ní a radoval se a pokusil se vstoupit do její tašky.

Což by se mu nemohlo podařit, ani kdyby nebyl tlustej jako prase, nýbrž i kdyby byl hubenej jak lunt.

Já si myslím, že je Bart stejný, a kdykoli ho na veterině stavíme na váhu, drží se na svých 42 kilech a to je na šestiletého rottwíka docela slušný výkon. Ano, šest let mu bude - v sobotu! Ostatně, to je taky jeden z důvodů, proč přinesla Yvona ten dort.

Nápad s přípravou na zimu se mi líbí a však jsem se taky argumentačně připojil. Bart se bezpochyby připravuje na zimu. Já se taky připravuju na zimu, dlouhodobě, soustavně, už mnoho let. Jdu se připravit na zimu i teď. Myslím, že toho dortu je v ledničce zbytečně moc a že bych měl ledničce ulehčit, i kdyby nebyl podzim a nečekala nás zima.

Ta bude krutá, velmi krutá.

Myslím, že půjdu ještě jednou.
Barte, co říkáš, nepůjdeš se na tu ledničku podívat se mnou? Až se zima zeptá...Ne nadarmo se říká: Až se zima zeptá...


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.