Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: úterý 25.9.2001
 • Václav Havel musel vystoupit z letadla těsně před startem do Itálie a je kvůli srdeční arytmii ve Vojenské nemocnici
 • Městský soud v Praze se znovu zabývá případem Milana Šrejbra
 • DEU připouští, že se sloučí s Unií svobody
 • Lidovci chtějí odvolat poslance z dozorčí rady Konsolidační agentury
 • Václav Klaus popírá informace, že si poslanci v dozorčí radě schválili nehorázně vysoké platy
 • Představenstvo holdingu Harvardské fondy chce vykoupit od 10 tisíc malých akcionářů akcie po 600 Kč za kus - to však nelze, protože holding nesmí obchodovat
 • Odboráři se shodli s ministrem Grossem o nové verzi zákona o shromažďování
 • Václav Havel hovořil o tom, že nová bezpečnostní opatření by mohla ovlivnit dosavadní pojetí občanských práv
 • Nedaleko Brna se srazil autobus s traktorem, dva lidé zahynuli
 • Elektrárnu v Dukovanech hlídají protiletecké jednotky, nejinak je tomu v Temelínu; armáda se přesouvá i na dalších místech včetně Prahy
 • Mírně klesl schodek obchodní bilance
 • Vyšetřovatel navrhl obžalobu policisty, který v červenci omylem zastřelil chodkyni při pronásledování ukradeného auta
 • V Mírově se znovu vyšetřují okolnosti Kajínkova útěku
 • Zdravotní stav herce Miroslava Horníčka zůstává po mozkové příhodě vážný
 • Masivním způsobem rostou houby
 • Počasí Praha: Mrholí, je šedivé počasí, kluzko, smutno
  Brno: dopoledne propršelo, navečer se začalo vyjasňovat    Lubomír Střítecký
  Žilina: ráno na chvílu prestalo pršať, cez deň lialo a večer sa ukázal aj kúsok slnka    Miroslav Drkoš

Český podzim (z Čech):
Divoké husy odletují,
svačinu nám odnášejí.
Ó jemine,
svačina nám pomine!
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Z deníčku Moby Dicka

Úterý 25. září 2001
Vedoucí útvaru Vedoucího Kanceláře Tiskového Mluvčího Tiskového Odboru Jambor se vyjádřil v rozhovoru pro Hospodské noviny: "Snížení hodnocení Českých Textáren je nepochybně ovlivněno obecnou situací na trhu. Ve skutečnosti nejde o nějaký pokles akcií, ale o postavení se na pevnou zem." Nekorektní novinář zveřejnil i jeho odpověď na otázku mimo záznam: "Může to být horší?" "Ano, může."


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Nejdůležitější je, prohlásit to za svůj nápad
Ratibor Majzlík, předseda Demokratické unie dnes v Brně připustil, že integrace DEU a Unie svobody je možná. Na republikovém sněmu Unie o tom hovořila o víkendu její předsedkyně Hana Marvanová. Majzlíkova reakce je půvabná. "Je to reálná nabídka," řekl. No, ona to asi byla reálná nabídka vždycky v tom smyslu, že spojení relativně velké Unie s absolutně malou DEU by mělo ten bezprostřední efekt, že by se snížila výška umístění laťky, již je nutno ve volbách přeskočit. Tato úvaha jeví rysy rozumnosti a jevila ji vždycky, protože vychází z matematiky na úrovni páté obecné.

Otázek se však nezbavíme.
Pokud DEU splyne s Unií a koalice se zbaví jednoho závaží, co z toho bude Ratibor Majzlík a jeho strana mít? Už při sestavování stínové vlády došlo k tahanicím kolem umístění Ratibora Majzlíka, který toužil státi se Grossovým stínem a nakonec mu přidělili místopředsednictví a patronát nad tajnými službami a ÚDV. Jakou odměnu dostane za to, že přestal překážet samostatnou stranickou existencí?

Druhý okruh otázek je čistě prakticko - jazykový.

Bude se čtyřkoalice sestávající ze tří subjektů nadále jmenovat tříkoalice, nebo to bude čtyřkoalice, přičemž spojená Unie a DEU bude považována za dvojjedinou bytost? V tom případě bych navrhoval používání společného jména DEUS.

Nakonec se svěřím, že mě při promýšlení té noviny vytanula na mysli pradávná dětská říkanka:
"Založili jsme kvartet, sešli jsme se v něm tři, brácha a já."

Ale vážně - zdá se, že sen o nadpoloviční většině ve volbách se rozplynul, převládá idea "malá domů" a záhy se na stole ocitne problém, s kým se po volbách koalovat. A to už bude řádná vládní koalice.


RODINA A PŘÁTELÉ: Mám životní příležitost (no konečně)
Někteří lidé míjejí nevšímavě kolportéry reklamních letáčků. Já ne, zpravidla si jeden vezmu. Ten chlapík nebo ta dívčina se neflákají, pracují a myslím, že je dobře takovou práci podporovat. Dnes jsem dostal mimořádně velký leták, formátu A4. Podávala mi ho vážná dívka, štíhlá, dívala se mi do očí. Usmál jsem se na ni, neopětovala: prostě mi předala leták a ponechala mě osudu. Jak se zachovám? Uposlechnu výzvy? Každý takový leták obsahuje nějakou výzvu.

Stálo tam:
USA nebo Anglie - seznamte se s mužem svých snů - vdejte se za milionáře!

Bylo to od ní hezké, že mi leták dala. Jen žádnou diskriminaci. Každý by měl mít šanci na vdavky s milionářem, každý, včetně obstarožního plešatého ženáče.
Sjížděl jsem po schodech do nitra metra a uvažoval, kolik asi je ženitbychtivých milionářů v Anglii a USA. A taky mě napadlo, proč asi se nepřihlásí ta dívka - jistě by bylo lepší být ženou milionáře, než rozdávat plešounům pozvání ke vdavkám.

Ne, ze vdavek nebude nic, aspoň u mne ne.

Taky nebudu reflektovat na letáčky, které mi nabízejí milionářství jinou cestou - zejména domácí prací. Princip jsem nepochopil, nejspíš proto, že letáček vždycky odeberu (abych pomohl kolportérovi se zbavit nákladu) a okamžitě ho zahodím.

Možná je to chyba. Třeba bych se poučil, jak se stát milionářem. Kdo ví, jak se Bill Gates dostal ke svému majetku - třeba taky jezdil metrem.


PSÍ PŘÍHODY: Někdy jsou jedlí absolutně všichni psi
Pokud jde o pojídání psů, Bart dostal velkou konkurenci. Ano, je to Darina, leonberger pana Suchého. Tedy, já nevěřím, že tato velebná psí dáma, kterou by si neinformovaný člověk snadno spletl s bernardýnem, by skutečně nějakou konkurentku napadla, natož pak kousla. Nicméně - dává najevo, že se jí nelíbí - hned ta, hned zas ona. Andula, její kamarádka, poňafávala vždycky. a Darina se do verbálních výpadů nepletla.Dnes je tomu jinak. Hlavní slovo má ona a Andula jen sekunduje.

Takže, když jdeme teď s panem Suchým po jeho návratu z letních krajů na procházku, už neplatí to obvyklé "je to dobrý, to je fena". Když je to fena, náš galantní Bart se chová dvorně a nikdy by ho nenapadlo se po feně ohnat, ani kdyby mu skákala po hlavě. Jenže je tu Darina a její hromové "hu-hu", které by stačilo narušit zdivo hradeb Jericha.

Bart tedy přichází o zábavu a společnost.
Měl by někdo vymyslet neutrální psy. Třeba tak trochu fungují psi vykastrovaní. Zkoušet to ale nebudu - přece jen je košík na hubě a pořádné vodítko nejbezpečnější nástroj, jak zabránit zbytečným konfliktům.
Napadá mě, kde se to v Darině vzalo. Nikdy žádné "hu-hu" nedělala a až v poslední roce ji to začalo bavit.
Však já vím... Tak je to vždycky, kdo to zkusil, si na někoho houknout, a prošlo mu to, zpravidla shledal, že je to náramná zábava.
Má to ale jisté předpoklady. Buď musíte být rabiát, anebo takový obrovský kus hmoty,jako je naše přítelkyně Darina.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.