Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: čtvrtek 20.9.2001
 • Ministr obrany Jaroslav Tvrdík po poradě s členy sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost a šéfy tajných služeb oznámil, že se nepotvrdilo podezření o biologických zbraních českého původu v rukou teroristů
 • Šéf výboru Petr Nečas oznámil, že se nepotvrdilo ani podezření, že byl Ládinovy firmy obchodovaly s českými výrobky
 • Pokud by na státy podporující terorismus (Afghánistán, Irák, Írán, Libye, Súdán a Sýrie) bylo uvaleno embargo, české ztráty se odhadují na miliardu
 • Počet Čechů kteří jsou v USA a od 11. září se neozvali rodinám v Česku, klesl na 58
 • Miloš Zeman oznámil, že vláda uvažuje o odvolání proti verdiktu stockholmské arbitráže, která rozhodla ve prospěch Lauderovy CME a neprospěch ČR
 • Na internetu se objevil nový virus Nimda, je v mailech jako příloha nazvaná readme.exe
 • Policejní prezident Jiří Kolář očekává nápor běženců z Afghánistánu
 • Harvardský holding nesmí podle rozhodnutí soudu nakládat s majetkem
 • V Praze je na návštěvě maďarský prezident Ferenc Mádl, setkal se s Václavem Havlem
 • Dva policejní důstojníci z Bruntálu mají malér, protože se pokusili ututlat opilecké řízení auta jejich známého
 • Počasí Praha: Udělalo se hezky, sluníčko svítilo, leč málo hřálo
  Žilina: slnečno a cez deň príjemne, ale noci sú už chladné    Miroslav Drkoš

Český podzim (z Budějovicka):
Co se mé srdečko
v těle leká,
že na nás veliká
vojna čeká;
čeká, čeká
můj kůň vraný,
na něm šáteček
vyšívaný.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Z deníčku Moby Dicka

Čtvrtek 20. září 2001
Včerejší VUML byl zakončen filmem "Krtek ve městě". Nevím, jestli příští středu půjdu na další přednášku. Koná se po pracovní době, ale její účastníci dostanou proplaceny přesčasy! Přednášky jsou dost náročné - Kohák a Krteček - toť smrtící kombinace. Ambrož asi už nepřijde. Když včera odcházel, drtil mezi zuby: "Zničit krtka!"


noshade> Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Pěkný rekord na politickém kolbišti
Za jedno desetiletí demokratického režimu jsme zažili už pár pěkných příkladů rozkolu. Taková ODA předvedla pěkné výkony v tomto směru, když se v ní začali jednorožci předhánět, kdo je více pravicově-liberální. Michael Žantovský se pak stal předsedou, oznámil zrušení frakcí a ke zrušení skoro přišla celá strana. Monumentální rozkol předvedlo křídlo statečných v rámci ODS, když si počkalo, až odjede pantáta do Sarajeva a pokusili se mu vystrkat křeslo dveřmi na ulici, jenže se tak kolem křesla cpali, až se jim křeslo do dveří nevešlo.

Ovšem za vrchol třeba považovat výkony současné - když nová strana Cesta změny je rozkolená a přitom ještě nestačil uschnout inkoust na razítku, takže hrozí akutní nebezpečí jeho rozmazání při té tahanici. Monika Pajerová, hlava jednoho křídla, nepochybně oplývá láskou a pravdou v srdci, avšak její sok Jiří Lobkowicz má zřejmě té lásky a pravdy v srdci míň, zato se ale stačil postarat o registraci - a na ministerstvo vnitra šel balík s podpisy stoupenců, což je kádr příbuzenstva iniciátorů Cesty změny, včetně příbuzných Moniky Pajerové, právě té Pajerové, která byla poodsunuta Lobkowiczem od válu. Další kolo tahanice se odehrálo právě dnes.

Ve straně Cesta změny dojde asi ke změnám. Vždyť co nastane, když dědeček Moniky Pajerové a teta Mahulena a psík Bobík odvolají podpisy na registračních lístcích! To nastane učiněná ústavní nouze. Mělo by se ale, myslím, přece jen více dbát na voliče. Ať zvítězí kdokoli,měl by se postarat o to, aby program byl přímočarý a transparentní. Krokem k transparentnosti, aby smysl nové strany pochopil i čtenář deníku Super, by měla být změna názvu strany.

Navrhuji, aby se místo Cesta změny jmenovala Všechno při starým.


RODINA A PŘÁTELÉ: Napálený mudrc aneb Jak jsem doplatil na žvanivost
Odpoledne jsem měl v Nároďáku u nás na Smíchově přednášku o digitálních fotoaparátech. Dopadlo to docela dobře, až na to, že jsem pak doplatil na ukecanost. Přednášku jsem měl jako součást programu výstavy výpočetní techniky PC:TECH. Nejen já: Honza Březina z Grafiky měl přednášku přede mnou a pak taky po mně. Dobře vymyšleno.

Takže jsem přednášel a přednášel, sál plný lidí, všechno šlo dobře, nechcípnul ani notebook ani datový projektor... jenomže ke konci mě začalo nějak z toho suchého vzduchu škrábat v krku a byl jsem rád, že to bylo za mnou. Však jsem taky povídal dobrou hodinu.

Slušně jsem se s těmi dobrými lidmi rozloučil a vyšel ven - a tam na mě čekalo pár lidí a chtěli vědět všelijaké věci, jako jestli se CompactFlash karta časem pokazí, asi jako když zasmrádne sejra v ledničce a podobně. To víte, pro starého ješitu příležitost se naparovat a rozdávat moudra a poučovat zástupy. V duši se ale ozýval hlas - Neffe, jdi domů za svou hladovou ženou a plačícími dětmi, ale nedbal jsem a kecal a poučoval - a najednou přiběhl pořádající pán:

"Pane Neff, stalo se něco strašnýho!"
"A hýml," já na to. "Copak se přihodilo?"
"Pan Březina přišel o hlas, dočista oněměl, jen sípe, tak to pojďte dopovídat místo něho!"
"Jenže on má prezentaci o digitálních kamerách a když to vezmu za něho, tak to opravdu strašný teprve přijde."
"To nevadí," chlácholil mě pořádající pán, "aspoň se lidi zasmějou."

Tak jsem šel zase do sálu, Březina stál v koutě a pil mattonku a kynul mi ručkou no a já jsem se chopil mikráku a spustil o digitálním vstupu do videokamery a sípěl jsem a bylo to strašný - natolik strašný, že Březina hrůzou zase přišel k hlasu, jako když beznohý odhodí berle a vyhraje přebor Lipníka nad Bečvou v běhu na sto metrů.
Tentokrát jsem už neotálel a spěl jsem domů k hladové ženě a plačícím dětem. Dnes máme s Březinou celodenní turné, tak jsem zvědav, jak na tom bude s hlasem. Nebo já.


PSÍ PŘÍHODY: Jak se psi potkávají
Když jdu s Bartem, nemám moc času na pozorování. Spíš musím vyhlížet, jestli se někde nevynoří některý z jeho věčných soků. Dnes jsem potkal jednoho pána tady ze sousedství.Říkal mi, že čte Neviditelného psa, taky čte o Bartovi a jeho zálibě v jedlých psech.

"Víte, já mám čivavu. Myslíte, že je to pro něho jedlý pes?"
Čivava! To je skutečně pes hluboce pod Bartovou rozlišovací schopností. Dneska sice Bart přísně štěknul na nadávajícího jezevčíka, ale čivavy by si nevšiml. Jo, být to půlmetrákový ovčoun, to by byla jiná!

Dole ve městě jsem viděl jiného jezevčíka. Stál se svým pánem na rohu, opřený o vodítko, až se vzpínal a řval a řval. Byl jsem zvědav, co bude za tím rohem, do čeho se ten dlouhý hrdina chce pustit.

No ovšem.
Byl to pitbull, uzel svalů, podle něho byste mohli vyučovat psí univerzitě, kde jinde než v Uppsale. Šel a ani neřekl "pche". Taky otázka rozlišovací schopnosti.
Šel jsem kousek stejným směrem a o chvilku později se objevil další pes. Slepecký pes doprovázel svého pána. Oni si nikdy ničeho moc nevšímají, jak jsem vypozoroval, ale tentokrát pejsek pozoroval a vykrucoval oči stranou a měl najednou velmi ustaraný výraz.

A pitbull šel dál, nevšímavě.
Jo, kdyby potkal Barta...
To bych zase měl ustaraný výraz.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.