Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: středa 8.8.2001
 • Britové ruší od čtvrtka kontroly na pracovištích na Ruzyňském letišti, neboť klesl počet žadatelů o asyl v Británii, pokud Češi budou žádat o asyl tak jako dříve, znovu kontroly začnou
 • Ministr vnitra Stanislav Gross informoval na tiskové konferenci o efektivnějším odhalování trestných činů uvnitř policie
 • Naše vláda a ministr Kavan ponižovali naši zemi před světem, komentoval Václav Klaus právě skončené kontroly na ruzyňském letišti, a požaduje od Kavana omluvu
 • Romové se nedostavili na tiskovou konferenci v Ostravě, na níž měli sdělit novinářům výsledky činnosti občanských hlídek
 • Rakousko začalo vyplácet odškodnění českým občanům, občané jsou varováni, aby o tom nikomu neříkali
 • Senát odložil zákon o volbách
 • Krajský úřad v Hradci Králové pomůže rodičům Jany Kubištové, která se ztratila v Ekvádoru
 • Pražský spolek ochránců zvířat podal trestní oznámení na chovatele ohařů z podezření, že při zkouškách psů se dáví kočky
 • Koncem týdne se obnoví provoz temelínského reaktoru
 • Radek Pavlovec, pověřenec Hornorakouské vlády, pokládá obnovu provozu reaktoru za neodpovědnost
 • Škodovka bude ČEZu platit 600 milionů korun pokuty za zdržení rozběhu temelínské elektrárny kvůli chybám její technicky unikátní turbíny
 • Na Vsetínsku vypukla epidemie salmonelozy
 • Počasí Praha: Počasí se úporně snažilo dělat léto a chvílemi se to i dařilo
  Brno: sluníčka až tolik nebylo, asi dvakrát sprchlo, bylo docela příjemně    Lubomír Střítecký
  Orlické hory: Od rána dusno, polojasno, občas přeháňka.    Petr Kroul

České léto (ze Slovácka):
Sviť, měsíčku, polehúčku
do dňa bílého,
nech si možu osedlati
koňa vraného!
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Dovolená Moby Dicka

Středa 8. srpna 2001
V prospektech nám slibovali "umyvadlo s teplou a studenou vodou". Je to tak. Umyvadlo s teplou vodou je na Dámách, na Pánech pak to s vodou studenou.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Největší zájem na sebe poutá neexistující strana
Nová strana se ocitla na titulní straně deníku Právo, který sdělil čtenářům, že hlavní překážkou v úspěchu nové strany je její zakladatel (potenciální zakladatel) Jiří Lobkowicz, který pije jiným potenciálním zakladatelům krev natolik, že odcházejí, aniž stranu stačili založit - což je kupříkladu, dle pisatele článku Roberta Blandy, případ Ivana Gabala. To je přirozeně blamáž, protože Ivan Gabal se příprav neúčastnil, neúčastní a patrně účastniti nebude.

On ten přehmat je, jak odhaduji, neboli spekuluji, pochopitelný. Ta chystaná strana má být stranou chytrých a o kom se proslýchá, že chytrý je, upadá do podezření, že musí mít v přípravách prsty. Kdyby kupříkladu zvířátka chystala politickou stranu, taky byste čekali, že se v předsednictvu ocitne Méďa Béďa. A jelikož Ivan Gabal je nepopiratelně chytrý člověk, podezření na něho padlo stejně nevyhnutelně, jako když přijde Rom na Ruzyňské letiště s letenkou v hrsti a deklaruje touhu navštívit Tate Gallery.

Čímž se dostávám k druhé spekulaci.
Padla zmínka o Ruzyni. Minulý týden překvapil Václav Klaus prohlášením, že by bylo lepší, kdyby byla zavedena víza, místo toho, aby britští imigrační úředníci provozovali svoji lustrační činnost na české půdě. Důsledek horka, napadlo mě. Dneska horko nebylo - a Václav Klaus se na stejné téma rozhovořil o tom, že naše vláda a ministr Kavan ponižovali naši zemi před světem, a vyžaduje Kavanovu omluvu za dohodu s Brity, že místo víz zavedou službu svých úředníků na letišti v Praze.

Proč to ten člověk říká... vrtá mi v hlavě. Možná, že je za tím tato úvaha: lidi o kterých by se dalo soudit, že by eventuálně podporovali Lobkowiczův podnik, jsou proti kontrolám ve své většině. Proč jim tedy nepootevřít náruč?
Je tu i vysvětlení jiné, přímočařejší: myšlenka evropské integrace leží Klausovi tak tíživě v žaludku, že jako dávidlo by rád použil cokoli. Třebas i víza s Británií, Irskem a dalšími evropskými státy.


RODINA A PŘÁTELÉ: Strýc Podger jde na návštěvu 2
Včera jsem tu vyprávěl o příhodě v kuřecím grilu, kterou jsem zažil cestou za známým, panem Novotným. Ten rád čte moje podgerovské historky ve Psu. Já se snažil nic podgerovského nevyvést (nepočítal jsem se zastávkou v kuřecím grilu) - a hlavně jsem se vyptal přesně na adresu.
"Ulice Ve strouze číslo 8, ve čtvrtém patře," řekl mi do telefonu. Seděl jsem u počítače a hbitě nalezl na mapě Prahy, že existuje ulice Ve strouze a U strouhy, jsou na sobě kolmé. Inteligentně jsem se ptal, jak to tedy je: bydlí Ve strouze, nebo U strouhy.
"Ve skutečnosti je to jedna ulice, bývalá Na strouze."
No nazdar, řekl jsem si. Dohodli jsme se, že mu zavolám mobilem, kdybych bloudil.
Číslo osm jsem našel bez problémů. Hned za dveřmi byla informační cedule - ve čtvrtém patře bydlí pan Novotný. Oddychl jsem si, že se podgerovská příhoda odbyla v kuřecím grilu a že mezi mnou a panem Novotným už nestojí žádná překážka.
Nastoupil jsem do výtahu a vystoupil ve čtvrtém patře. Na dveřích cedulka NOVOTNÝ. Zazvonil jsem.
A nikdo nešel otevřít. Ani na druhé, třetí zazvonění nikdo neotvíral.
zatracenej Novotnej, láteřil jsem v duchu. Vytál jsem mobil a vyťukal Novotného číslo. Zajímavé bylo, že vzápětí se u sousedů rozezněl zvonek telefonu.
Pochvíli se ozval pan Novotný.
"Vy nemůžete, že jo," řek smutně.
"Ne, jsem tady. U vašich dveří. To jste mi mohl zavolat, že vám do toho něco přišlo..."
V tu chvíli se otevřely sousední dveře a vyšel pan Novotný s mobilem v ruce.
Němě jsem ukázal na dveře, u kterých jsem prve zvonil.
"Jo tady bydlí jinej Novotný!"
Vešel jsem... a od té chvíle si lámu hlavu: v této příhodě jsem byl Podger já, nebo pan Novotný?
PSÍ PŘÍHODY: Kocouři? Ne! Je to Predátor!
Pokud to nevíte, pak Predátor je bytost z vesmíru,která pobíhá v korunách stromů a každého sežere - pokud mu to Arnold Schwarzenegger nezatrhne. Jeden takový sedí v koruně sousedovic hrušky.
No, tedy, musím upřesnit: nevím to zcela jistě, že je to Predátor. Takže se chovám poněkud neseriózně, tedy, normálně.
Už několikrát jsem vás tu informoval, že v této sezóně se Bart mimořádně zajímá o vejšky, tedy o vrcholky plotu a koruny našich stromů, jakož i o keře. Vysvětloval jsem si to tak, že se urodilo kocourů, a k nim má Bart velmi politicaly incorrect vztah: rád by z nich udělal utlačovanou většinu.
Dneska ráno, po probuzení, jsem otevřel dveře na balkón a vyšel ven, abych udělil počasí instrukce; Bart šel se mnou, pochopitelně. Nu, a koukal jsem přes plot do korun stromů sousední zahrádkářské kolonie - a najednou něco skočilo. Dokonce jsem slyšel žuchnutí a cílová koruna se zahoupala.

Jistě to nebyla veverka - ty přece skáčou ladně, tichounce, jen větévka se zahoupá a ne aby se celá koruna zmítala jak při tornádu. Hmátl jsem za sebe na polici pro dalekohled a skutečně jsem v koruně onoho stromu cosi viděl.
"Je to Predátor," oznámil jsem Bartovi.
Vždyť to říkám pořád, odpověděl mi němou psí řečí.
Ona to byla asi kuna, ale myšlenka, že je to Predátor, bytost z vesmíru, se mi líbí víc.

Bartovi taky.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.