Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pátek 27.7.2001
 • V automobilce Škoda v Mladé Boleslavi se konala půlhodinová stávka
 • Jan Kavan řekl, že by vládu velmi znepokojilo, kdyby na Ruzyňském letišti docházelo k diskriminaci při konzulárním řízení s cestujícími odlétajícími do Británie
 • Ministr kultury Dostál řekl v rozhovoru s BBC, že počínání britských úředníků v Ruzyni je diskriminační
 • Podle neoficiálních zpráv vyplývá zpráva Evropské komise o bezpečnosti jaderné elektrárny v Temelíně příznivě pro další provoz elektrárny
 • Marcela Regecová, majitelka dosud neprodané části pozemku potřebného k dostavbě továrny Philips v Hranicích na Moravě, dostane 5,2 milionů korun
 • Ve Svitavách se konal pohřeb Oty Absolona, kterého zavraždil místní skinhead
 • Západočeská energetika vypsala 50 tisíc na dopadení zlodějů, kteří kradou hliníkové kabely ze stožárů vysokého napětí
 • Ministr vnitra Gross jmenoval Miroslava Antla k 1. září ředitelem republikového úřadu vyšetřování
 • Počasí Praha: Letní den se vším všudy, jen ta chladna zrána (svatá Anna) nebyla
  Brno: lehce svítilo sluníčko, odpoledne asi minutu pršelo    Lubomír Střítecký
  Orlické hory:    Petr Kroul
  Žilina: zo zamračenej oblohy sa na nás vylievali prudké sprchy    Miroslav Drkoš

České léto (z Valašska):
Žalo by sa, žalo,
aj by sa vázalo,
dyby potěšení
za mnú posedalo.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)Z deníčku Moby Dicka:

Pátek 27. července 2001
Hlášení o stavu pracoviště pro Duta připadlo tentokrát na mě. V 7:30 se mi však nepodařilo spojit se s jeho služebním mobilem. Ani v 7:35, 7:40, 8:00, 9:00, 12:00. Ve 13:55 přišel mail s oznámením: "Služební mobil (Dutovo číslo) je pro překročení plánovaného hovorného na III. kvartál dočasně odpojen." Prázdniny začaly!


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Škoda Mladá Boleslav, konec líbánek
To co se čekalo dlouho, dnes nastalo - stávka ve Škodě Mladá Boleslav. Byť jen na půlhodinku pouhou. Škodovka se stala tahounem českého průmyslu, o tom nemá smysl diskutovat. Jistě to mohlo dopadnout jinak, mnohem, mnohem hůř...
Úspěch Škodovky je i úspěchem politickým - je to hmatatelný důkaz, že privatizace nemusela nutně dopadnout tak jako dodnes nevysvětlená privatizace Poldi Kladno, kupříkladu. Úspěch Škodovky je i velkým argumentem proti šovinistickým a xenofobním námitkám předhůzkám - Škodovka nás dostává do Evropy přinejmenším stejně dobře, jako vyjednavačské umění našich negociátorů.

No a teď je tam stávka.
Nic špatného to neznamená, naopak. Je normální, že se zaměstnanci snaží dosáhnout lepších podmínek. Vztah zaměstnavatel - zaměstnanec, i to je obchod, a dobrý obchod je ten, kdy si jedna i druhá strana myslí, že má navrch. Kdyby měli zaměstnanci v Boleslavi makat jak roboti bez reptání, svědčilo by to o čemsi nenormálním, a možná i nenormální bylo to, že reptat začali tak pozdě.

Stávka ve Škodovce, to není žádný bolševismus. To je pouze zdravé vymezování na principu to je moje, to je tvoje.


RODINA A PŘÁTELÉ: Záhadná příhoda na pisoáru
To jsou někdy takové drobé příhody, které si neumíme vysvětlit. Někdy se přihodí na WC. Předmětné WC je veřejný pisoár na stanici metra Náměstí I.P.Pavlova v Praze. Před vchodem stála fronta dam - nejdřív jsem zapochyboval, zda jde o pánskou utilitu, vešel jsem tedy ven ze dveří, do kterých jsem možná až překotně vpadl, a přesvědčil se o patřičnost svých kroků pohledem na úřední cedule.

Kvůli tomu bych ale klávesnici netýral.
Byl jsem na odchodu, když vešli rázným krokem dva polecajti a vedli jakéhosi chlapíka, kterého jistě nevedou v komparsním rejstříku pod hlavičkou POCTIVCI. Mířili do kabiny, jak se mi zdálo. Drželi v rukou notýsky a tužku a ten chlapík se tvářil asi tak, jak by se tvářil Libor Novák, kdyby Klaus řekl toho člověka neznám.
V patách těm třem mužům klusala hajzldáma a nabízela svoji kukaň, zřejmě k úřednímu jendání.
Polecajti jí dali jasně najevo, že jsou zde na pisoáru jako doma a že nepotřebují její rady. Nenechala se odradit. Svoji nabídku opakovala ještě dvakrát. Rozzlobeně se vrátila do kukaně.

"Co to mělo znamenat?" ptal jsem se jí.
Zahuhlala cosi nezřetelného v jazyce brahmínů kultu Cthulhu.

"Z toho smíchu jsem pochopil, že je tu jen jediná věc, kterou na tomto místě pochopím: smysl té příhody nepochopím. Prostě, některá vyšetřování se musí odbývat na záchodě na stanici I.P.Pavlova. To by pochopil i komisař Rex.

Virové bombardování pokračuje
Červ zvaný how are you dále funguje. Všiml jsem si, že pozoruhodné procento mailů, které dostávám, je podepsáno ženami. Že by ten virus byl chytlavější na ženy, že by ženy byly neopatrnější při otevírání příloh mailů?


PSÍ PŘÍHODY: Mlčenlivý vyhnanec
Ve dvě ráno dokáže hulákat a štěkat a bouřit na celé kolo. Není to žádný tichošlápek, ten náš Bart. Naposledy se to stalo dnes ve dvě ráno. To ovšem huláká a bouří - jaksi kvůli někomu, či něčemu jinému, dnes to asi byl nějaký ježek.

Zato, když jde o jeho vlastní záležitosti, zůstává zticha.
I k tomu došlo dnes. Přišla za mnou návštěva, pán v černých vyžehlených kalhotách a naleštěných botách, taktéž černých. Ani on, ani já jsme neměli zájem na tom, aby se kolem něho Bart šmrdolil. Jak známo, bílá a černá coby barvy extrémní mají společnou vlastnost, že na nich je špína dobře vidět.

Šoupnul jsem tedy Barta za plůtek dělící zahradu na dvě poloviny. Šoupnul, věnoval jsem se návštěvě a na Barta jsem slavně zapomněl. Nechal jsem ho tam, chudáka, vězet i poté, kdy návštěva odešla.

Najednou mi bylo divné, že se kolem mě Bart nemotá - šel jsem se podívat, a on chudák seděl za plůtkem smutně koukal.
Hned jsme ho osvobodil. Přijal to s radostí projevovanou tak bouřlivě, že by eventuální černé/bílé kalhoty proměnil v šedé. Dokonce jsem nalezl stopy po hrabání - on se po vzoru Monte Christa chtěl ze svého vězení prokopat!

Proč ale nezaštěkal?
Nebyl jsem na Aljašce, dokonce ani ne ve Vršovicích - dřepěl jsem doma a štěkání bych slyšel.
Pes dovede hlasově komunikovat, ale aby uměl zaštěkat haló, já jsem tady, na to má možná moc velkou hrdost, nebo moc velký rozum. Někdy to tak bývá i u lidí, když se to s hrdostí přehání.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.