Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: úterý 24.7.2001
 • Hornorakouská vláda hodlá zažalovat ČEZ kvůli Temelínu
 • Ministr zahraničí Joschka Fischer se znovu zasazoval o odstavení elektrárny v Temelíně
 • Vladimír Špidla navštívil Temelín a upozornil, že Česká republika je civilizovaný stát schopný řídit si své záležitosti samostatně
 • Polsko se nepřipojí k českému nátlaku na Evropskou unii ve věci volného pohybu sil, přičemž paradoxně Poláci více než Češi mají namířeno do Evropy za prací
 • 22letý skinhead ubodal ve Svitavách třicetiletého Roma, obviněný byl už jednou stíhán za napadení Roma
 • Ústecký krajský soud odmítl žalobu Gizely Lackové, která chtěla omluvu a odškodnění za zeď v Matiční
 • Předsunuté britské kontroly na letišti v Ruzyni už nevpustily do Británie padesát cestujících
 • Podle CVVM v preferencích vede čtyřkoala (23%) před ČSSD (20) a ODS
 • Chystá se společná česko - slovensko - polská jednotka v síle brigády, hlavním smyslem je podpora Slovenska při vstupu do NATO
 • Redaktoři ČT z pořadu Fakta žalují Vladimíra Železného pro pomluvu, opakovaně je ve svém pořadu Volejte řediteli obviňoval z vydírání
 • Slovenští Maďaři ze Světového svazu Maďarů chtějí spolupracovat se Sudetskými Němci ve věci zrušení Benešových dekretů, které mají dosud působnost ve slovenském právním řádu
 • Meteorologové čekají nové srážky a stoupání hladiny řek v povodí Odry, horní Moravy a Bečvy
 • Dosavadní záplavy napáchaly škody za 100 milionů korun
 • Počasí Praha: Další krásný den se sluníčkem a bez vedra
  Brno: zataženo, odpoledne pršelo, furt lepší než třicetistupňový pařáky    Lubomír Střítecký
  Orlické hory: Od rána zima, občas přeháňky, léto vypadá jinak    Petr Kroul
  Žilina: skôr zamračené ako slnečno, skôr chladno ako teplo    Miroslav Drkoš


Z deníčku Moby Dicka:

Úterý 24. července 2001
Sekretářka Vykulená je už od víkendu na dovolené v Bludné Noře, dneska za ní odjíždí i vedoucí D. Hlav. Při hlášení, které mu v 7:30 telefonicky předával mektárník Drn si však vzpomněl, že si musí v práci ještě něco drobného zařídit. Stavil se zde cestou za Viki. Odešel v 18:00.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Tečka za událostmi v Janově, nebo spíš tři tečky...
Tři tečky znamenají neukončenost, takže spíš tři než jedna jsou namístě. V Praze se konala demonstrace před italským velvyslanectvím proti surovostem v Janově. Demonstranti měli ovšem na mysli násilí ze strany policie, nikoli ze strany extremistů. Tím to pochopitelně neskončí. Další dávky násilí budou pokračovat, i znovu v Praze. Příští rok tu bude zasedání NATO, a vzhledem k rostoucí popularitě krvavého sportu se dá čekat ledacos. Bude se příští Carlo Giulani jmenovat Josef Novák? Vnitro se zatím tváří, že o nic nejde. K optimismu je ale ještě méně důvodů, než obvykle.

Při rozsahu výtržností je totiž absolutně vyloučeno, aby nedocházelo k výstřelkům a tragédiím. Rozumprdové kteří poté hodnotí události, jakých jsme byli svědky v Praze a jaké se posledně odehrály v Janově, předpisují policejním silám absolutní korektnost a těm kteří stojí proti nim absolutní volnost. Je to asymetrická válka podporovaná salonními revolucionáři, kteří by stáli po boku Žižky a Johna Browna a Václava Havla, kdyby se mohli vrátit strojem času do minulosti a měli záruku, že se jim nic nestane. Giuliani, italskými rozumprdy přirovnávaný k Ježíši Kristu, je oběť ideologického fanatismu. A je jedno, jestli je to fanatismus pouze verbální, čili fanatismus tak zvaných nenásilných protestujících, nebo fanatismus násilný. Krvavý květ a zelený stvol s lupeny, je to jedna rostlina.

Příště se papaláši sejdou v kanadských horách. Legrační představa, že Giulaniové nedovedou lézt do kopce... Přespříště to asi opravdu bude někde za Uralem nebo v podhůří Tibetu. A svět bude zase o něco horší.


RODINA A PŘÁTELÉ: Už je to tady zase
Od toho dne, kdy jsme celou noc slyšeli na Smíchově techno z ostrova Štvanice (cca 5 km vzdušnou čarou), není klidu v duši.
Míša vyšla ze svého pokoje. Bylo na ní vidět, že se stalo něco vážného. Nenapadlo mě, co by se mohlo stát vážného v jejím pokoji, a mobil v ruce nedržela, podle něho by se dalo soudit, že na ni dolehla nějaká tragedie zvenčí.
"Je to tady zase," řekla
Je tu zase techno, ta muzika, proti níž je blábol imbecilův Sybilinou moudrostí, co se inteligence týče.

Málo kdy jsem mohl Míšu klidnit rychleji a přesvědčivěji.
Její neklid nevyvolali nějací technisté ze Štvanice, nýbrž jsem na vině já. Něco jsem od Microsoftu v okamžiku nepozornosti instaloval po síti a jako se někomu udělá vimrle na nose, mě se nainstaloval přehrávač rádií. No a do osobních předvoleb jsem si natahal několik adres jazz and blues. Až dosud jsem poslouchal zprávy a rádio Classic, jenže se nic neděje, a pokud jde o Classic, tam každou chvíli nabízejí nějaké cédéčko do domu a je tak komerční, že TV Nova se podobá co do nekomerčnosti projektu, na který Železný vydyndal licenci.

Takže si pouštím internetové rádio a nikdo mě s cédéčky neotravuje - jenomže jsem vylekal ženu.
Vylekal a uklidnil.

Teď večer jsem vyšel na balkón, abych se nadýchal. A od Štvanice... slyším techno.
Raději jí to neřeknu. Ať si, chudák, ještě chvilku myslí, že poslouchám internetové rádio.


PSÍ PŘÍHODY: Polední siesta
V poledne nechám počítač počítačem a vykulím se na sluníčko. Bart jde se mnou. Leží mi u nohou, dokud nezačne hlídat.
Ano, je poledne. Sluníčko svítí a mraky na šedomodrém nebi připomínají zmačkané Slovo, když ho honí vítr po návsi po technoparty v Krumholci. Srkám kafe a uvažuju, co hřeje víc - jestli sluníčko, nebo Bart, opřený o moje levé lýtko.

Najednou se Bart vymrští na všechny čtyři.
Tomuto umění se naučil od Upíra z Nosferatu, který vstával z rakve, jak bych to vyjádřil, na stojáka. Leží, a najednou stojí. Být to ve filmu, řekl bych - tak tohle byl hodně násilný střih. Jenže to není film, to je Bart, který dostal pokyn, aby šel do akce.

S řevem Bart odbíhá, spíš odlétá, nedotýká se totiž tlapami země. Zmizí a slyším z odlehlé strany domu, že tam bojuje druhý nejzávažnější zápas od doby Jaroslava ze Šternberka. S kýmpak asi?, uvažuji. Tataři jsou nepravděpodobní, Miroslav Šlouf je mrtvý muž, jak jsem se dočetl v MFD. Ukrajinská mafie... Marťané... pošťák...

Po chvilku Bart přibíhá. Tváří se doslova nadšeně, jazyk má až po náprsenku. Nepochybuji, že zvítězil.

"Tak co, Barte, s kým jsi svedl zápas tentokrát?" ptám se.
Bart se jenom tlemí.
"Tomu bys, pane, nerozuměl," dává mi najevo a uléhá.

Vzhledem k tomu, že se to děje ve dvaceti minutách šestkrát, mohl bych to pochopit.
Ale asi jsem na to natvrdlý.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.