Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: čtvrtek 19.7.2001
 • Jak bude reagovat vláda na německý nátlak? Nijak.
 • BMW nepostaví odbočku v Kolíně, místo toho bude stavět továrnu v Lipsku
 • Česko-německý fond budoucnosti varuje před podvodníky, kteří nabízejí lidem pomoc při vyřízení jejich žádosti o odškodnění
 • Britští konzulární úředníci působí na letišti v Ruzyni a nevpustili do letadla šest cestujících
 • Ministr zdravotnictví Bohumil Fišer odvolal Helenu Rögnerovou z funkce ředitelky nemocnice v Praze Motolu
 • Brusel připouští, že by EU přispěla kandidátským státům na zkoušky skotu na nemoc šílených krav
 • Piloti ČSA hrozí stávkou, protože prý jim firma špatně eviduje pracovní dobu
 • Policie vyslovila námitky proti počínání těch novinářů, kteří prosazují legalizaci tzv. měkkých drog a dovozují, že tím přispívají k šíření narkomanie
 • V Praze 8 zatkla policie drogového bossa Darina Anastasova
 • Na severní Moravě a ve Slezsku se rozvodnily některé vodní toky
 • Počasí Praha: Ráno mlha, přes den se vyjasnilo, ale bylo chladno, večer se zase zatáhlo
  Brno:    Lubomír Střítecký
  Orlické hory: Ráno lilo jako z konve, dopoledne se vyjasňovalo a odpoledne byl letní den se vším všudy.    Petr Kroul


Z deníčku Moby Dicka:

Čtvrtek 19. července 2001
Náměstek Kvakoš přispěl do hnutí BSP návrhem zřídit Virtuální Univerzitu Morálky a Lidství. K tomu napsal: "Většina lidí už ztratila morálku, nyní nám hrozí i ztráta lidství. Neinformováním lidí a jejich manipulací masmédii se ničí naše svobodná vůle. Zastavme to, dokud je čas!" VUML má zvyšovat naše nízké vibrace a tím zlepšit možnost přežití národa, Českých Textáren i celé lidské civilizace.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Vláda zaujme pozici pštrosa
Jakpak se asi vláda zachová poté, co dostala výzvu k zavření temelínské elektrárny? Tvrdě? Podlézavě? Věcně? Vstřícně? Lstivě? Trpělivě? Mnohaslovně? Vtipně? Chlácholivě? Diplomaticky? Samá voda. Je to přece vláda Miloše Zemana, který by dostal zlatou na olympiádě v hulvátství: na dokument oficiálně předaný německým velvyslancem nezareagovala nijak, jako by jí poštou přišel reklamní leták na sezónní snížení cen plavek.

Takže vzkaz vládě našeho nejvýznamnějšího souseda je jasný: prostě nám nestojíte ani za hlasitý pšouk.

Jakpak se asi zachová německá vláda. Pochybuji, že nijak.

Ten nedostatek mužnosti a sebedůvěry je až ohromující. Takhle jedná dítě, které zavře oči a zlý svět zmizí. Nebo pštros. Nebo Miloš Zeman. Je to příklad pro psychologa, ten by dovedl vysvětlit mechanismus, proč se slaboch najednou zachová jako sprosťák.
Má o ještě jednu komickou stránku: Zeman a jeho družina se utěšují tím, že to co dostali není vládní usnesení, že to nebylo projednáno v německém kabinetu. Nu, předal to velvyslanec, a to není Trittinův velvyslanec, ale německé vlády. A jak se Zeman zachová, jestli se německá vláda k dokumentu oficiálně a bez vytáček přihlásí? Skutečně nestálo za to zvážit sepsání dokumentu ve smyslu, že si vážíme názoru našeho souseda a že jsme připraveni všechny námitky technického rázu objasnit?
Zemanovo sprosté gesto je připomínka toho, jak se ještě nedávno choval na Slovensku Mečiar ke zbytku světa.

Před summitem G8 v Janově
Mluvčí našich nátlakových skupin se netají sympatiemi k tomu, co jejich soudruzi chystají pro závěr týdne v italském Janově. Tam už vybuchly dvě dopisové bomby, čili přechází se k teroru a ke stylu Rudých brigád je jen krůček. Těžko odhadovat, kam to povede, ale není třeba jasnovidnosti k předpovědi: státy se budou bránit a povede to ke zvýšení policejního dozoru, fízlování a buzerace, která dopadne na všechny.

Tak to prostě chodí - uvedu příklad ze zcela jiného soudku. Problematických přistěhovalců přišlo do Británie za první půlrok 2001 všeho všudy 1200. Ovšem na kobereček před imigračního úředníka musí na ruzyňském letišti každý, včetně tranzitních cestujících - včetně bývalého ministra kanadské vlády...


RODINA A PŘÁTELÉ: Mohl jsem to udělat mnohem, mnohem dřív
Na vrátkách máme schránku. Je to řádná plechová budka se stříškou a zamykacími dvířky. Spolehlivě chrání vnitřek před nepohodou, zvlášť, pokud neprší.
Když prší, je to poněkud horší.
Kolem dvířek dovnitř proniká voda, hromadí se na dně a noviny bývají navlhlé. Pan novinonoš je háže dovnitř přehnuté a právě v tom ohybu jsou namočené.
Za deště tedy, vybírám schránku, jako vždy při návratu z procházky s Bartem, a nadávám - hýml, ty noviny jsou zase mokré.
Ptáte se: Proč, medle, s tím něco neuděláš?
I já jsem se takto ptal. Nebyla v tom jen lenost. Od domu k brance je to nějakých patnáct, dvacet metrů. Musel jsem si tedy obstarat pětadvacetimetrový kabel k vrtačce. Pak se ukázalo, že nemám žádný pořádný vrták, zpravidla vrtávám do zdi, mám tedy spoustu vidiáků, anebo vrtám do dřeva. Koupil jsem si tedy vrtáčky do kovu.
Včera jsem důkladně, na dobře deseti, patnácti místech, provrtal dno. Voda nemá šanci se usadit. A i kdyby se usadila ve vrstvičce o zlomku milimetru hloubky, novinám by stejně neuškodila, protože jsem na dno položil dřevěný rošt zhotovený ze dřívek.

Jen si prš, dešti!
No a vidíte - a celý den nezapršelo a nezapršelo. I v noci na středu bylo jasno. Noviny byly suché i bez mého přičinění. Jedinou šanci mám dnes v noci. Kdyby tak chtěl spadnout pořádný lijavec...

Když nespadne? No, on jednou spadne, ale to už bude zapomenut pěkný pocit z práce vykonané pozdě, leč přece.


PSÍ PŘÍHODY: Galantní dobrodružství s tajemnou cizinkou
Od rottweilerky Lindy by si nechal Bart skákat po hlavě - však to taky skoro dělala, když jsme se s ní a její paní setkali ráno, nedaleko hotelu Mövenpick. Bart je umírněně galantní - jeví zájem, pravda, v míře, která by mu vynesla v neopuritánské femino-korektní Americe elektrické křeslo kdyby byl mužem a Linda ženou, ale naopak, být to ve Francii, byl by považován za chladně odtažitého.
V našich středoevropských poměrech zafungoval jako "střídmý divous".
S paní jsem si rozšafně povídal, pejskové skotačili kolem nás a vše bylo v mezích normy ranního pejskování. To se vždycky vedou rozšafné řeči - pokud se pejskové náhodou do sebe nepustí a nepoperou se.

Na hotel! Linda první, Bart následuje.
Už to vypadalo, že si popřejeme příjemného dne a rozejdeme se - když tu Linda najednou hup, a zamířila na schody vedoucí nahoru na terasu hotelu a Bart bez rozmýšlení za ní!
Já zařval, paní zařvala a psi zmizeli někde nahoře.
Linda splnila svoji předepsanou roli ženy - svůdnice. Pikantní na tom ovšem byla ta skutečnost, že Barta fakticky "odlákala na hotel", když ji před tím, pravda nedůrazně - oňufával.
Kolem těch schodů jsme s Bartem prošli za více než pět let řádově tisíckrát, a nikdy ho nenapadlo, že by po nich vyběhl nahoru. A stačil jediný ženský popud a už se tam hnal, co mu síly stačily.
Na mé zařvání zareagoval a poslechl, pravda, hned, na Lindu bylo třeba osobní intervence, takže nežádoucí výprava "na hotel" neměla dlouhého trvání.

Snad si Bart zachoval na ten kratičký úlet vzpomínku jako na náramné galantní dobrodružství s tajemnou cizinkou.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.