Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: středa 11.7.2001
 • Energetičtí odboráři se dohodli s ministerstvem průmyslu o zachování kolektivních mezd a smluv
 • Podle výroční zprávy OSN jsme na 21. místě na světě v technologické úrovni, je to nejlepší výsledek ze všech postkomunistických zemí
 • Komunističtí poslanci zablokovali přijetí zákona o obecních volbách ve sněmovně pod záminkou, že neumožňuje nezávislým kandidátům a malým politickým stranám se účastnit obecní politiky
 • Exekutoři sepisovali majetek v objektech firmy Sibeliova - údajně mělo jít o majetek Vladimíra Železného, tiskový mluvčí televizního šéfa však popírá, že by zde Železný nějaký majetek měl
 • Policie našla tělo zmizelé Terezky Čermákové, do lesa nedaleko bydliště ji ve výpovědi nasměrovala matka dítěte; pitva ukázala na selhání srdce a plic, další detaily policie nesdělila
 • Na Moravě je špatná situace s meruňkami - úroda bude mizerná
 • Stoupl počet lidí spokojených s režimem - je jich padesát procent, kdežto 24% si myslí, že "bylo lépe"
 • Ministr Karel Březina zažaloval týdeník Reflex za karikaturu v comicsu Zelený Raul
 • Počasí Praha: Ukázkově krásný den, se sluníčkem i s malebnými mraky
  Brno: opět sluníčko a horko, opět žádné náznaky deště    Lubomír Střítecký
  Orlické hory: Od rána dusno, polojasno, odpoledne se zatáhlo    Petr Kroul
  Žilina:    Miroslav Drkoš

Pranostika na červenec:
Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.
(Z knihy Jana Munzara Medardova kápě vybral Šaman.)Z deníčku Moby Dicka:

Středa 11. července 2001
Konzultoval jsem svůj problém s chybějícími hodinami (protože jsem přišel navíc do práce i ve svátek) v kanceláři odborů. Přítomná Lenka Pilná se divila: "Vy dostanete zaplacený příplatek za svátek a ještě žádáte, abyste měl evidovány odpracované hodiny nebo dokonce zaplacený přesčas? Tak se mi zdá, že chcete jenom slíznout smetanu!"


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Není pravda, že Březina je k ničemu
O ministrovi Březinovi se píše, že není ve vládě ani do počtu - že prostě není absolutně k ničemu. Je hvězdou bulvárního tisku, tedy Blesku a toho druhého, jaxehonem jmenuje, ještě jsem nikdy neviděl ho někoho číst. Když tyto tiskoviny píší o panu Březinovi jako o playboyovi a bejčkovi a nedělákovi, ministr Březina neprotestuje. Jemu se nemůže ve vládě Miloše Zemana nic stát. Jelikož nikdo nepochopil, co v té vládě má dělat, nemůže být vyhozen za to, že nic nedělá.

Ministr Březina si ale nesedí na rukách. On nám roste, ba co víc, on nám roste do státníka. Zažaloval právě týdeník Reflex za karikaturu v seriálu Zelený Raul. Tedy, kdyby měli všichni postižení žalovat týdeník Reflex za to, co se maluje v Zeleném Raulovi, musela by se celá redakce přesunout na Ďábelské ostrovy a tam od slunka do slunka robotovat v kamenolomu příštích dvacet let. No vidíte, oni jsou tak nedovtipní, ti ministři a předáci a zadáci, že Reflex nežalují.

Až ministr Březina. Asi si řekl - když mohl prezident Havel podat žalobu kvůli reklamě na boty, proč já bych neměl žalovat kvůli vtipu v novinách?

Na to se sluší říci: Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno ministrovi Březinovi.
Respektive, dovoleno to je, ale bude se o něm mluvit jako o bejčkovi, který o tu svoji zdobu přišel.

Zasláno od Gentlemana:
Nevědoucí účastník
Řidič ministra Fencla prý nebyl účastníkem nehody, když před časem riskantní jízdou zavinil nehodu. Okresní úřad i policie z Olomouce potvrdili, že nehodu způsobil, ale prý neujel úmyslně z místa nehody, ale pouze odjel, protože si ničeho nevšiml. Ministerstvo zemědělství to interpretuje tak, že řidič nebyl účastníkem havárie a Fencl se nemá důvod omlouvat.
Co to tedy znamená "být účastníkem" nehody? Zúčastnit se jí, nebo si všimnout, že se jí zúčastnil?

Gentleman

Dovolím si poznámku - já se můžu zúčastnit nehody, mohu ji zavinit, ale nebudu potrestán, pokud prohlásím, že jsem ji prostě nevnímal. Můžu taky podepsat podvodnou smlouvu, která má za cíl okrást stát o miliony, a nebudu nijak popotahován, když prohlásím, že k té smlouvě nemám žádný vztah. Musím ale splnit jednu podmínku: musím být ministrem vlády Miloše Zemana.


RODINA A PŘÁTELÉ: Extrémní sport? Ne, extrémní reklama.
Tuhle extrémní reklamu jsem slyšel v rádiu - zrovna když jsem jel autem z letiště a mířil jsem k dopravní zácpě, která je permanentně na rozestavěné mimoúrovňové křižovatce na konci Evropské třídy. Za mnou jely bok po boku dva autobusy a bránily v předjetí těm, co jeli za nimi, a srdnatí piráti silnic je předjížděli škarpou. Koukal jsem na toto divadlo ve zpětném zrcátku a najednou slyším z rádia.

Dáváme věcem smysl. Philip Morris.
Tak tohle mi vyrazilo fakt dech. Jakým věcem dáváte smysl, pánové od Philip Morrisů? Já si vždycky myslel, že dáváte nikotin a dehet lidem do plic. Nevím o ničem pod naším Sluncem, čemu by dala smysl cigareta zapálená nebo nezapálená, čmoudící nebo típnutá, cigareta v krabičce nebo vajgl v popelníku.

Já si představuju tu mozkovou bouři, ten brain storm v reklamní agentuře. Mají zakázku, dostali za úkol vymyslet něco, co bude bomba, co udělá díru do světa, ale nesmí tam být nic o kouření. Tým kreativců si ždíme mozky... hodiny plynou, mozky jsou už vyždímané a obsah mozkoven připomíná popelník naplněný vajgly - jenže tihle kreativci zpravidla nekouří, protože jsou chytří.
"To nedává smysl..." zaúpí jeden.
"Dáme věcem smysl!" zvolá jeho druh, pleskaje se do čela.
Smysl je v tom, že se narodil slogan a zákazník zaplatí.

Pro příště bych měl nápad na jiný pěkný reklamní slogan pro výrobce cigaret:

Dáváme lidem rakovinu.
Autobusy mi začaly najíždět na kufr, naštěstí jsme už projeli křižovatkou, takže jsem jim mohl ujet.
Vejfuky aut taky dávaj rakovinu.


PSÍ PŘÍHODY: Velká noční hudba
Jsou horké letní noci a můžeme si vychutnat psí koncerty. Dnes se jednoho, želbohu, zúčastnil i náš Bart.
Startovací mechanismus jsem tady popsal nedávno - začne jeden, štafetu převezme druhý pes a už to jede. Bart se probudil, běžel dolů ke dveřím a řval tam. Kdybych na něho hulákal a spílal mu, myslím, že bych k nočnímu klidu nepřispěl. Takže jsem ho pustil na zahradu.

Tenhle noční koncert měl ale jinou tóninu, než obvykle mívá. My, zkušení návštěvníci psích koncertních síní dovedeme rozeznat jemné odstíny. Koncert byl do té míry jiný, že jsem se šel podívat k vrátkům.

A opravdu: někdo tam v půl druhé ráno házel svému pejskovi klacek!

Přirozeně, že se Sára&Bára nehodlaly na takovou provokaci koukat se založenýma tlapama a kokršpanělovy výkony (to je rasa onoho pejska) náležitě komentovaly. Přidal se z jedné strany Čip, z druhé strany Bart se všemi důsledky.

Zajímavé je, že tomu pánovi vůbec nedošlo, že by bylo dobré, kdyby v těch půl druhé ráno poodešel kousek dál. Vždyť vedle je fakticky park o rozloze několika hektarů a tam by jeho počínání sledovaly - možná - nějaké pozdní veverky, rozhodně ne psi, v tuto dobu je tam totálně nedopsáno!

Ano, tak to v naší české kotlině chodí... Na ošklivci se neocitá ten, kdo pohoršení skutkem vyvolal, ale ten, kdo se nahlas ozve.

U nedobrovolných posluchačů nočních koncertů bude mít náš Bart o jednu čárku v černém notesu navíc.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.