Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: čtvrtek 5.7.2001
 • Vláda hodnotila před poslanci tři roky své funkce, premiér Zeman prohlásil, že vláda vyvedla zemi z krize, jak slíbila
 • Poslanci vybízejí vládu, aby změnila smlouvu o převodu IPB na ČSOB a uvažují o tom, že smlouvu napadnou u soudu
 • Ministr financí Jiří Rusnok označil zprávu výzkumné komise za politický manévr, vzdálený realitě
 • Poslanci vybídli vládu m.j. k tomu, aby zjistila odpovědnost jednotlivců
 • Československá obchodní banka odmítá obvinění, že dosáhla neoprávněného prospěchu, když získala prakticky zadarmo IPB, jejíž dluhy převzal stát
 • Stál ještě nejsou známy podrobnosti údajného prodeje pozemku Markéty Regecové firmě Philips v Hranicích na Moravě
 • Markétě Regecové někdo vyhrožuje, že z ní peníze dostane
 • Rakousko hodlá uvalit na cestující v českých autobusech nové daně, takže transit přes Rakousko přijde na 7 tisíc korun; ministerstvo financí uvažuje o recipročním opatření
 • V Praze je velitel spojeneckých sil v Atlantiku generál William Kernan a po rozhovoru s ministrem obrany Jaroslavem Tvrdíkem a generálem Jiřím Šedivým pochválil vizi transformace armády i výkony AČR na Balkáně
 • Vyšetřování potvrdilo, že zraněný český voják v Bosně se postřelil sám, ale nešlo o sebevražedný pokus
 • Rada České televize se nadále zabývá vyšetřováním hospodaření brněnského studia
 • Počasí Praha: Horko až dusno, pod mrakem - přes den párkrát sluníčko a vyčasilo se až večer
  Orlické hory:    Petr Kroul
  Žilina: od rána zamračené, poobede jasno a príjemne teplo    Miroslav Drkoš

Pranostika na červenec:
Červenec nese parna, krupobití a medovice,
jesti hojný na bouřky a na vichřice.
(Z knihy Jana Munzara Medardova kápě vybral Šaman.)Myšlenka dne:
Letadlo stoupá, ale uznávám že se občas pozvracelo několik cestujících
Miloš Zeman hodnotí své vládní období

Z deníčku Moby Dicka:

Čtvrtek 5. července 2001, státní svátek
Vedoucí Duto Hlav mi telefonoval domů z B. Nory. Právě se dověděl, že měl v pondělí odevzdat za naše oddělení pololetní mekty a tlachy. Kvakoš mu termín prodloužil o týden. Duto mě vyznamenal - mohu jít zítra do práce a napsat to za Nunváře i Drna. Dostanu zaplaceny sváteční příplatky. Juch!


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Předprázdninové taškařice ve sněmovně
Zpráva vyšetřovací komise o okolnostech prodeje (zadarmo) IPB nevzbudila ve veřejnosti valné nadšení - nikdo nezvolal, tak konečně víme, kdo ukradl těch sto miliard! Víme jen, že všechno zavinili Mertlík s Tošovským, ale nevíme, co vlastně. Politické veličiny se teď k věci vyjadřují, ale pořád ještě jsme se nedozvěděli, kdo ukradl ty peníze.

Půvabná mi připadá dnešní poslanecká výzva k vládě, aby revokovala smlouvu o převodu banky. Výzva prošla s těsnou většinou, ale prošla. Ve skutečnosti znamená, aby vláda ze sebe udělala spolek blbů. Jak by mohla - jinak než za cenu totálního popření veškeré právnosti - odstoupit od uzavřené smlouvy? Výzva je zřejmě stejné plácnutí do vody, jako sama zpráva, a má za cíl jen čeřit vodu a dělat dojem.

Vyskytly se i rozumější hlasy naznačující, že by bylo možno smlouvu soudně napadnout, pokud by se potvrdilo, že je nezákonná. Hezké by bylo, kdyby vláda sama sebe žalovala za uzavření nezákonné smlouvy.

Při této příležitost je vhodné připomenout dnešní bonmot Miloše Zemana - ten řadím do jeho sbírky bonmotů sic drsných, ale dobrých. Když hovořil o úspěších vlády a celkové situaci země, přirovnal zemi k letadlu nabírajícímu výšku. "Několik cestujících se ovšem pozvracelo," řekl Zeman.

To je pravda, svatá pravda. Je otázka, kolik je těch pozvracených. Zbrklý pozorovatel by soudil, že jich je 10 292 933, jenže to je ukvapený úsudek. Musíme z počtu zjištěného sčítáním lidu odpočítat Miloše Zemana, takže bychom došli k sumě 10 292 932, a je taky třeba vzít v úvahu, že v tom čísle je mnoho cizinců, které komisaři odchytli a započetli.

Čili, počet je nejistý, ale pokud hra na hledání viníka bude pokračovat, lze soudit, že počet opětovaně pozvracených prudce naroste.


RODINA A PŘÁTELÉ: Dlouhý víkend začíná
To ale máme kliku, že Cyril a Metoděj se spikli s císařem Zikmundem, aby nechal Mistra Jana upálit tak časově vhodně, aby svátky mohly splynout v jeden dvousvátek a když je blízko sobota a neděle, vygeneruje se z toho tzv. dlouhý víkend.
Spousta lidí prchla z města už minulý pátek, protože si vzali na pondělí až středu dovolenou. Jiní opouštěli město až ve středu. Tady kousek od nás je Smíchovské nádraží a poutníky zde vídám často. Zaujali mne dva - jeden muž a jedna dívka - oba s batohy (nezávisle na sobě).

Dívka byla velmi štíhlá, připadala mi krásná , typ jako ze starého obrazu - tak nějak bych si představoval komtesu Hortensii (poznámka pro mladou generaci: jedná se o postavu z nejpodlézavějšího díla české literatury, ve kterém servilita k panstvu přesahuje nejen hranice vkusu, ale i zdravého rozumu), ovšem s tím rozdílem, že komtesa Hortensie by nenesla na zádech batoh, do kterého by se vešel dvěstělitrový bojler. Možná, že v batohu dokonce dvěstělitrový bojler byl - tak těžce ten batoh vypadal. Dívka si všimla, jak na ni civím a nevlídně po mě loupla okem. Možná ji napadlo, že na ni civím ze stařecké vilnosti, nebo ji napadlo, že by mne snad napadlo se galantně nabídnout, že ruksak ponesu. Vilnost i galantnost by bryskně odmítla jako útok na podstatu její nezávislé osobnosti. Ale já nebyl ani vilný, ani galantní, prostě jsem jen civěl.

Na toho mladého muže jsem taky civěl: nesl batoh který nebyl o nic menší, než jaký nesla ona dívka. Zajímavé bylo, že ten mladý muž měl na sobě "business suite", čili, byl to těžký kravaťák v obleku od Hugo Bosse (nejmíň).

Možná dokonce, že to byl sám mladý Hugo Boss.
Určitě to byl nějaký mladistvý CEO a president, méně vysoce postavený kravaťák v hadrech od Bosse by si netroufl s batohem do metra.


PSÍ PŘÍHODY: Ne, nezbláznil se - jeho šílení má rozumný důvod
Sousedovic Aris dovede skákat vysoko jako Gumídek - však taky bylo nutno, už před lety, zvýšit plot mezi námi do výšky, jaká bývá obvyklá jenom ve věznicích kde hlídají Kajínky, Miloševiče a podobná kvítka. Plot zvolna zarůstá břečťanem a už ho skoro nevnímáme.

V poslední době ho začal vnímat Bart.
Neštěká. Bart není štěkací pes. Pokud se říká, že pes který štěká nekouše, pak na Barta platí i opak. Za domovními dveřmi nepovykuje. Sedí a čeká. Velmi bych lupiči nedoporučoval vlámat se dovnitř. Čekalo by ho doslova šeredné překvapení.
Právě tak tiše sedává v posledních dnech u toho vysokánského plotu.
Dobrá. Jenže - proč? Lupičové se tam nepohybují, tam se pohybuje nanejvýš naše sousedka Miládka a kropí kedlubny. Pohybují se tam ale kočky, ale ani to není to správné vysvětlení. U sousedů žijí kočky odjakživa, mají dokonce svůj visutý můstek do okna v prvním patře a když jsou v moc dobré náladě, uvolí se uposlechnout lákání "papat" a poctí rodinu návštěvou jídelní misky.
Napadlo mě, jestli Bartovi takříkajíc nešíblo. Pět a půl roku snášel existenci koček za plotem bez povšimnutí - a až teď je vzal na vědomí a dává najevo nevraživost!

Záhadu objevila Míša.
Záhada tkví v přítomnosti zcela nového kocoura. Je to cizí kocour, zjevu divokého a mravů, jak Míša odhadla, drsných. Chová se, jako by mu patřil celý vrch Mrázovka včetně hotelu Mövenpick a jeho lanovky. Drzost z něho musí sálat, že pronikla plotem porostlým liánami břečťanu a vybudila Barta k aktivitě.
Bart popochází, větří, pokukuje, co chvilku usedne... a čeká.
Milý kocoure, mám pro tebe stejnou radu, jako pro lupiče: lez někam jinam.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.