Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: čtvrtek 28.6.2001
 • Pravicoví poslanci se nedostavili k hlasování v dostatečném počtu, takže návrh zákona o majetkovém doznání prošel v prvním čtení většinou jednoho hlasu
 • Podle neoficiálních informací jsou zbraně nabízené ministerstvu vnitra Českou zbrojovkou vadné, sdělila TV Prima
 • Miloš Zeman jednal v Praze s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a řekl že při vstupu do Unie "nelze na nikoho čekat", čímž měl zřejmě na mysli Polsko
 • Podle Transparence international je u nás větší korupce než v Kostarice nebo Namibie, je to zatím nejhorší výsledek v historii tohoto výzkumu
 • Ivan Jonák dostal 18 let vězení za to, že si objednal vraždu své manželky Ludviky; Jonák se odvolal
 • Senát vrátil sněmovně návrh zákona odškodnění příslušníků protifašistického odboje a komunistických vězňů - prodloužil lhůtu pro podání žádosti
 • Parlamentní vyšetřovací komise konstatuje podle neoficiální zprávy, že převzetí banky IPB Obchodní bankou byl nevýhodný pro daňové poplatníky, zpráva má být zveřejněna příští týden - odpovědnost mají mít podle TV Nova převážně Mertlík a Tošovský
 • Olomoucká komisařka sčítání lidu dostala 8 tisíc pokuty za to, že ztratila vyplněné tiskopisy
 • Policie nadále pátrá po pětileté Terezce Čermákové
 • Počasí Praha: Letní den se vším všudy, se sluníčkem a vedrem
  Orlické hory: Obloha jak vymetená, nikde ani mráček, vedro.    Petr Kroul
  Žilina: krásny letný deň    Miroslav Drkoš

Pranostika na červen:
Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září.
(Z knihy Jana Munzara Medardova kápě vybral Šaman.)


Z deníčku Moby Dicka:

Čtvrtek 28. června 2001
V rámci sjednocení odměňování všech pracovníků v jednom kolektivu jsme se dočkali jednoho vylepšení - už nám nebudou propláceny občasné přesčasy, ale suma bude zahrnuta přímo do platu, jak to mají Nunvář s Drnem. Skvělé! Psáno odpoledne: Tak nám nepřidají, prý to v těch platech už máme. Tedy přesněji - ne v platech, ale máme zvýšený horní limit třídy.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Na koho hledíme s podezřením
Tak zvaně pravicoví poslanci se dostavili v horkém dni k hlasování v počtu menším než malém, takže komunisté se sociálními demokraty odhlasovali s rozdílem jednoho hlasu v prvním čtení návrh zákona o majetkovém doznání. Je zajímavo, kdo z našich pravicových gigantů prošvihnul hlasování. Zajímavo, nikoli důležito, ve Fidlovačce se na výkon nehledí, za podpis nenesete zodpovědnost a na příští kandidátku se adept poslaneckého postu nedostává podle schopností v politice, ale podle schopností v rektonautice.

Jeden postřeh bych ale přece jen přilípl. Kontumačně poraženou pravicí zní jeden slogan - že totiž navrhovaný zákon vyjadřuje nedůvěru k bohatství a úspěchu. Že hledí "s podezřením na každého majetného," zasípěl k tomu Karel Kühnl. To je nesmysl. Jde o to, aby lidé v určité příjmové a majetkové kategorii namalovali čáru: zde jsme, zde stojíme - aby bylo možno příště porovnat, kam se od té čáry dostali. A doveda, který jezdí fungl novým čtyřlitrovým audim na finanční úřad podat daňové doznání s nulovým výsledkem by pak musel vysvětlit, kde k tomu čtyřlitrovému audi přišel.

Moment podezření tu ale je: podezření, že tento státní aparát není schopen údaje op majetku svých občanů náležitě spravovat. Majetkovému doznání se budu bránit zuby nehty, dokud budeme v míře korupce pod úrovní Namibie. Budu proti němu křičet, dokud bude otěže moci držet v ruce dvojka Šlouf - Srba. Křičet do té doby, okud si stát nezíská důvěru - a to je, obávám se, v nedohlednu za současného stavu veřejné věci.

Aston

Pavel Kořenský sestavil statistiku nepřítomnosti:
Strana Celkový počet křesel Nepřítomni Poměr
ODS 63 7 11,1%
KDU 20 4 20.0%
ČSSD 74 8 10.8%
KSČM 24 2 8.3%
US 18 3 16.6%

Že známějších tváří lze připomenout, že nepřítomni byli:
ODS Payne (podle názoru mnohých čtenářů NP docela rozumný člověk - tak kde byl ?)
Zvěřina (patrně někoho právě učil souložit)
KDU Severa (nejspíš honil nějakého adolescenta za jednu cigaretu marihuany)
Svoboda (od narudlého flanďáka se asi nedá nic jiného čekat)
US Kühnl (leader \"pravicové\" 4K !!!!)
Matějů (který v TV halasně protestoval proti tomuto zákonu v ČT ještě předevčírem)
Pavel Kořenský


RODINA A PŘÁTELÉ: Jsou chvíle, kdy se za novinařinu stydím
Paní Čermáková, matka zmizelé Terezky, skočila z okna. Nezahynula. Čekají ji výslechy. Zatím jsem nenarazil na známku studu nad mediálními okolnostmi. Z televize a novin se občan dozví, že matka holčičky která před více než týdnem zmizela a od té doby po ní pátrá policie je alkoholička -a "kdo ví, jak to bylo". Žena napsala "já ji nezabila" a skočila z okna - i tato informace teče ze skleněného cecku televize.

Snadno se řekne, že hnusná je televize a hnusné jsou noviny, že rozmazávají každé pivo, které Terezčina matka vypila. Je skutečně alkoholička, nebo jen nějaký nenávistný soused nablil do nastrčeného mikrofonu? To nevíme. Ovšem platí to, co je v televizi.
Kdyby si veřejnost takové hnusoty nepřála, televize by je nevysílala, o tom nebudiž pochyb. Kdyby veřejnost prahla po smyčcových kvartetech a Katovně, místo Novotného bychom měli na obrazovce Justa.
Ale do toho vstupuje novinář. Přiznám se, že jsem záměrně nenapsal do naší rubriky STRUČNĚ ani slovo o údajném alkoholismu paní Čermákové, třebaže chlast čpěl z obrazovky, repráků rádia i z internetu. Asi jsem špatnej novinář. Už to vím dávno. Ještě jako študent novinařiny jsem "vyšetřoval vraždu". Šlo o případ, kdy holčičku měli zabít "jodasovci" - tedy komunisti bilakovského typu, kteří se tak měli pomstít rodině, známé svými sympatiemi k Emilovi Zátopkovi (ten byl v roce 1969 u bolševiků v nemilosti proto, že se slušně zachoval a odmítl schvalovat ruskou okupaci). No a ukázalo se a prokázalo se, že matka té holčičky chudinku upustila, dítě zahynulo a ta paní si v zoufalství a zmatku vymyslela výmluvu v duchu doby. Dodnes mi to leží v hlavě, jak jsem nebyl schopen o tom nic napsat. Třebas i něco intelikentního na téma "kterak se duch doby promítá do rodinné tragédie". Prostě jsem opatrně přivřel dveře, za nimiž plakal život, a vzdálil se po špičkách.
Tak se nechová novinář. Snad člověk, ale ten nemá v novinařině co dělat.
Jak se v případě paní Čermákové prokazuje.


PSÍ PŘÍHODY: Případ poslintaných kalhot
Někdy si říkám, že takový pes jako je Bart se v něčem podobá kapce vody. Vy si můžete vymyslet tisíc přehrad a zábran a zdrží, abyste vodě zahradili cestu, a pokud necháte skulinku o síle vlasu, ona si cestu najde a prosákne.
Takže je vám jisté, že když jsem dnes vedl domů od branky návštěvu v kalhotách barvy holubičí šedi, že to nemohlo dopadnout ... jinak než to dopadlo. Barta jsem strčil za vrátka v plotě oddělující pozemek na dvě části a návštěva prošla bez úhony, neposkvrněna Bartovým vítáním, do domu a pak pokračovala v cestě do patra a do pokoje, kdež usedla a s nohou přehozenou (koleno přes koleno, kalhoty holubičí šedi) jala se konverzovati.
Bart ovšem neseděl za vrátky. Proběhl onou ohrazenou částí zahrady k vrátkům na druhé straně domu, ta byla pootevřená. Frňákem si je otevřel, pak vběhl do garáže, otevřel si dveře do kotelny a odtud na schody po přízemku. Otevřel další a pak ještě jedny dveře, vyběhl po schodech, vyčuchal mě i návštěvu, vběhl do pokoje a než jsem stačil zařvat marš ven pacholku, návštěva měla poslintané koleno.

Ne moc. Opravdu to nebylo na čistírnu, a v horkém počasí slinty rychle uschly a ani flek po nich nezbyl. Takže se vlastně nic nestalo.
Jen to, že jsem si opět potvrdil, že pes, přinejmenším Bart, je jako voda, která si najde skulinu a pronikne, i když jsme přesvědčeni, že jsme vše utěsnili.

S jednou jedinou, zato významnou výhradou.
Pokud je Bart kapalina, pak je to kapalina, která umí téct do kopce.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.