Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: středa 7.2.2001
 • Jan Bubeník a Ivan Pilip byli v noci na úterý propuštěni z vězení, když se omluvili za porušení kubánských zákonů v nevědomosti
 • Evropští politici ocenili mezinárodní tlak, který vedl k propuštění obou politických vězňů
 • Jan Kavan zdůraznil, že se podařilo docílit propuštění českých občanů, aniž by se vláda omluvila
 • Dále ministr zahraničí řekl, že kauza by mohla vést k obnovení dialogu mezi Kubou a Českem
 • Politici uvítali propuštění obou Čechů, neshodují se v tom, kdo se o to zasloužil
 • V poslanecké sněmovně se konalo veřejné slyšení šesti kandidátů na post prozatimního šéfa České televize
 • 76% občanů podle Sofres Factum je pro zachování veřejnoprávního statutu České televize, 52% dává vinu za krizi ČSSD a ODS
 • Miloš Zeman, který je na návštěvě ve Švédsku, odmítl spekulace o tom, že hodlá odvolat ministra financí Mertlíka a že naléhal na odvolání Mertlíkova náměstka Mládka
 • Obvodní soud v Praze 5 udělil podmíněný trest Marii Černé, která ukrývala uprchlého vraha Jiřího Kajínka, Černá nesouhlasí, ruzsudek byl tedy zrušen a 22. února se bude konat líčení
 • Petr Nováček (Rozhlas) a Alexandr Mitrofanov (Právo) dostali Cenu Ferdinanda Peroutky - Neviditelný pes dodává: právem, a gratulujeme!
 • Ministerstvo obrany stáhlo ostudnou žalobu na generála ve výslužbě Piskláka, po němž chtělo vrátit 400 tisíc korun, jež mu vlastní chybou vyplatilo v době, kdy sloužil ve styčném týmu NATO v Bruselu
 • Václav Havel jmenoval 21 nových soudců
 • Počasí Praha: vyslovené teplo, přes den skoro patnáct stupňů
  Brno:    Lubomír Střítecký
  Orlické hory: Od rána svítí sluníčko, teploty kolem +7°C, ze sněhu toho moc nezbylo.    Petr Kroul
  Žilina:    Miroslav Drkoš
Myšlenka dne:
V deníku Právo jsem se dočetl, že hodlám nahradit pana Mertlíka panem Špidlou. Přiznám se, že je to největší pitomost, jakou jsem za posledních pět let v tisku četl.
Miloš Zeman
(Doplněk Astona: já četl větší pitomost: když Miloš Zeman napsal, že masová média nemají žádný vliv na veřejné mínění.

Z deníčku Moby Dicka

Středa 7. února 2001
S tím čištěním prac. oděvů to není tak jednoduché. Musíme vyčkat, než bude ustanoveno Kompetenční centrum pro procesy zřizování a zajišťování čisticích služeb (CoC SF&CS). Zatím není utvořeno, ale už má svého Hlavního manažera - paní Pilnou z Areálu Rekondice a Zdraví na Jižním Městě. Je fakt, že při péči o čápa marabu se člověk dost ušpiní.ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Veřejný pohřeb zaživa (veřejné) televize
Především je nutno ocenit, že se veřejné slyšení konalo a že bylo vysíláno televizí, přirozeně že veřejnoprávní. Říkal jsem si - škoda, že nejdřív musela být Česká televize v morálních troskách a teprve potom se konalo něco tak normálního a správného, jako je veřejné slyšení lidí, kteří aspirují na tak důležitý post.
Výsledek byl uspokojivý - nechtějte ode mne, abych jmenoval svého koně, mě zaujali v podstatě všichni a přiznám se, že jsem ani na Janu Bobošíkovou nevyplazoval jazyk (jakkoli ten šok z normalizačního prolhaného ducha Bobovize ze mne nevyvanul). A tak trochu mi bylo už dopředu líto toho, kdo bude nakonec vybrán.

On totiž ten tlak bude enormní a bude dále sunout veřejnoprávní televizi do privatizační propasti. Česká televize - přinejmenším její politicko-publicistická část, bude stále nudnější a odpudivější. Všimněte si, kolik lidí má dnes na televizi vyšpulené svaly. Naposledy ministr kultury Dostál se opřel do České televize v sobotu v Právu a vypral Patrika Kaizra za pořad o Petrovi Uhlovi, ve kterém nebyl dosti uctivý. Není to ojedinělý případ, do České televize se dnes trefuje kde kdo, ale že to dělá člen vlády, to je něco neslýchaného. No a výsledky se dostavují. Právě teď mám při práci puštěnou televizi, Jednadvacítku na ČT, a tam má sáhodlouhý monolog ministr zahraničí Kavan a moderátor se neodvažuje ani pípnout. V České televizi už nevidíme nedělní polední diskusní pořad. Pořad Milana Šímy Na ostro je vystaven enormnímu tlaku a je to asi jen otázka času, kdy bude normalizován. Dovedu si představit, že nakonec i ta Jednadvacítka se promění v orloj, ve kterém se budou střídat papaláši podle stranického klíče se svými monology za neslané nemastné asistence servilního novináře. A že se jich najde dost, o tom jsme se přesvědčili v průběhu televizní krize. Samozřejmě že má pravdu Milan Schulz, který dnes hovořil o televizi na Rádiu Classic, a za začátek neštěstí pokládá odvaření Ivo Mathého. Tím to začalo. Jenže - v těch poměrech jaké u nás vládnou, byla silná osobnost v čele veřejnoprávní televize nesnesitelná. Bylo to příliš kvalitní na to, aby to vládnoucí zakyslá rodinka mohla unést. Devátého se dozvíme, kdo se stane fackovacím panákem pro příští etapu veřejného pohřbívání (zaživa) České televize.

Dodatek: K zamřlé atmosféře patří i tento detail - redaktorce Šámalové se nepodařilo procpat se s kamerou k Bubeníkovi a Pilipovi, kteří vycházeli z celního prostoru na letišti v Ruzyni,aby se dostala do přímého vstupu Jednadvacítky. Za tento mdlý přístup bude možná pochválena a v příští ČT má šanci obstát.RODINA A PŘÁTELÉ: Testování foťáku narazilo na linoleum
Od roku 1998 pravidelně, ba soustavně testuji digitální foťáky. Celkem to je činnost v jistém smyslu zajímavá a zábavná a bezproblémová. Až s tím posledním mám problémy. Je to Kodak DC500, s ním jsou ty problémy. Je to už snad desátý digitální Kodak, který mám v ruce - proč tedy ty problémy? Právě proto, že ho mám v ruce. Jde totiž o foťák do nepohody, určený pro déšť a prach a zimu ... a taky pády na zem.

"Nebojte se s ním praštit," říkali mi u firmy, když mi ho svěřovali. Už samo toto doporučení mi bylo jaksi proti mysli, jako kdybych byl maminka, kterou propouštějí z porodnice se slovy - jen se nežinýrujte mu zakroutit krkem, smradovi!

Takže jsem dnes strávil valnou část dne cvakáním a snímáním kontrolní tabulky - mimochodem zjistil jsem, že jednu kontrolní tabulku mám v koupelně: když se fotí kachlíky, zjistíte, jak je na tom foťák s t. zv. soudkovou vadou - jakmile objektiv tuto optickou vadu , vyfotí bednu a vypadá to jako sud, abych mluvil lapidárně. Když jsou kachlíky pěkně v řádkách a sloupcích - rovně, je to v pořádku. Nuž, tento foťák má objektiv v pořádku.

Pořád jsem si ale říkal - měl bys jít do mrazu. Jenže venku bylo plus třináct! Měl bys jít do deště. No jo, jenže nepršelo! Měl bys s tím praštit...

Mailem jsem dostal doporučení od jednoho kolegy. Jeho přítel taky měl tenhle foťák doma a taky si říkal, že by měl vyzkoušet, jak je to s jeho nárazuvzdorností. Takto:
Upustil ho demonstrativně v předsíni před zraky rodiny na zem, nicméně očekávaného uznání se nedočkal, neboť aparát prosekl objektivem nové linoleum, což se jeho paní kupodivu vůbec nelíbilo!

Ne, nebudu dělat crash test. A vymluvím se, že doma nemám linoleum.


PSÍ PŘÍHODY: Oddán s myší
Jelikož jde o rubriku zvířecí, mělo by jít o myš čtyřnohou, pištící. Ale nejde. Je to opravdu myš počítačová, a pištím já. Můj přítel malíř Zhouf mě naheftoval do laserové myši. Nemá kuličku, v bříšku má laser a je přesnější než kuličková, nechytá na kuličku špínu (proč ne..., ptá se Bimbo... ponivač žádnou nemá! odpovídám) a má o dvě tlačítka navíc, takže se dá programovat a na ta tlačítka nastavíte funkce, dejme tomu (můj případ) kopírování a vkládání. Koupil jsem to, přinesl domů, vybalil z krabice, nainstaloval soft - a Bart pomáhal.

Ne, neucvaknul kabílek. Bart nežere dráty - jen jako štěně mi při telefonování usekl - či spíš zuby ustřihl - drát. Ale krabice, to žere. Než jsem stačil říct myš, byla krabice od myši načatá a instalace softu ještě neskončila a krabice byla recyklovaná.

Tak vypadalo první dějství dramatu. učiněná selanka.

Druhé dějství - pištění. Moje pištění. Ta bestie nefunguje! Zamrzá počítač, nebo ona sama chcípne, přestane svítit. Nebo - kuriózní to jev: kurzor najednou jako by upadl, pomaličku, po křivce takřka balistické klesá po monitoru dolů, až zapadne za rám a já pištím a lomcuju tou bestií.

Pištění (spíš tedy pořádné nadávání) přiláká Míšu. Je zvědava, co se mi zase přihodilo. Chci předvést, jak kurzor padá, ale to se daří jen někdy, samovolně. Předvést to nikomu nemůžu. Bart leží pod stolem a žužlá zbytek krabice. Vysvětluju situaci.

"Já říkala, že je to blbost," dí žena přísně. "Myš bez kuličky, to je proti přírodě. Hned to odnes zátky a hoď jim to na hlavu!"
"To nejde."
"Jak to, že to nejde?"
"Bart sežral krabici."
Budu muset vynalézt tu myš znovu. Musím ji donutit ke spolupráci. Jsem k ní připoután. Já a myš - jsme jako muž a žena. Oddal nás Bart. Několika ráznými stisky čelisti.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.