Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pátek 18.1.2001
 • Nejlépe hodnocenými politiky v ČR zůstávají místopředsedkyně sněmovny P.Buzková, ministr vnitra S.Gross (oba ČSSD) a nezávislý senátor V.Fischer.
 • Ministr zahraničí J. Kavan oznámil, že se ČR obrátila kvůli uvěznění I.Pilipa a J.Bubeníka na Kubě o pomoc na členské státy EU a na OBSE.
 • Bývalého tenisového reprezentanta a podnikatele Milana Šrejbra v pátek poslal Městský soud v Praze do vězení na pět a půl roku za zneužívání informací v obchodním styku.
 • Prezident Václav Havel se domnívá, že středeční pokus stávkujících zaměstnanců ČT převzít její řízení byl poněkud zbytečný.
 • Valterová prokázala originálem dokladu od Hodače, že má pravomoce šéfa ČT.
 • Vedení ČT, jmenované odstupujícím ředitelem Hodačem, uvažuje o pozastavení všech plateb ČT. Bojí se tunelování.
 • Pád letounu Su-22 loňského 16. června na Třebíčsku zavinila příliš nízká rychlost stroje při přistávacím manévru. Čili chyba pilota.
 • Ministr spravedlnosti Pavel Rychetský odvolal v pátek z funkce předsedkyni brněnského krajského soudu Hanu Zoubkovou.
 • Zdravotní prohlídky vojáků, kteří odjíždějí do jednotek v mezinárodních mírových misích, budou doplněny o vyšetření zjišťující množství uranu v těle a o celkový "scan" vojáka, a to kvůli lepší dokumentaci případných zdravotních komplikací.
 • Jsme první! Z hlediska průměrné spotřeby piva zaujímá ČR se 160 litry této tekutiny na obyvatele první místo na světě.
 • Počasí Praha: Neustále se musím opakovat - poněkud pošmournější zimní den, ale trochu se oteplilo.


Z deníčku Moby Dicka

Sobota 20. ledna 2001

Jak je ten svět malý - Kvakoš učil ženu na vejšce! Prý to byl dobrý informatik. Než přešel do komerční sféry. Naposled ho slyšela na přednášce o řízení kvality, ze které si schovala zápisky: "Povíme si, co je zóna vymístění, co je pozitivní a negativní stav a jejich plnost, jak se vyhnout nečinnosti a nemyšlení a spoustu dalších informací, které nám pomohou vyvarovat se dezinformací." Následující přednášku pak bohatě prokládal příklady z večerníčku o Krtečkovi. Ano, takový člověk v našem vrcholovém manažmentu ještě chyběl!Týden v trapu - píše Jita
Tento týden by se díky událostem, které se v něm staly, dal nazvat neuvěřitelným až hysterickým.

V pondělí jsme se dozvěděli, že poslanec Pilip (US) s Janem Bubeníkem(podnikatel)jsou v kubánském vězení. Pilip prý, podle Bubeníkovy matky, na nějakém banketu potkal jejího syna, řekl mu, že jede na Kubu. Jak to Bubeník uslyšel, zajásal, že on chce také na Kubu a jeli. Nechci býti rejpalem, ale nějak jsem se nikde nedozvěděla, proč tam jeli. Prý za obchodem.
Kuba láká mnoho lidí z naší země k návštěvě nezkažené, nezamerikanizované exotiky. Pravda, v posledním roce dostat vízum na tento ostrov, je skoro zázrak, ale znám nadšence fotografy, kteří i to zvládli. Zatím se nevrátil akorát Pilip a Bubeník. Proč? Nevím, spekulací je dost. V každém případě se mi zdá dosti dryáčnické a cynické zpravodajství TV Nova, kde v animaci ukazují tyto dva hochy - Pilipa a Bubeníka v kubánském lochu a ve vězeňském mundůru. A Kuba, ta zatím mlčí. Proč? Spekulací je také hodně - údajně za tyto dva naše občany chtějí pět svých uvězněných v USA.

To radní Prahy 7 se ptají: "Kdo?" Policie zjistila, že "nějaká Maryša" jim nasypal(a) do uvařeného kafe prášky na schizofrenii. Pět zástupců sedmého pražského obvodu muselo být odvezeno do nemocnice (minulé úterý). Co to mělo znamenat policie vyšetřuje. A jeden se ptá: "Co doktoři dávají schizofrenikům, že s "normálním" člověkem to sekne? A pokud si spletou diagnózu…"

V úterý, cestou k soudu, se bývalý prezident fotbalového klubu Sparta Petr Mach dohadoval: "Za kolik?"Cifrou byl očividně zaskočen. Dostal za krácení daně a cla pět let. (Neproclil svého Bavoráka a tím stát připravil o 1,3 mil Kč). V kuloárech koluje šeptanda, že to není trest jen za ten nepřihlášený automobil, ale i za ty další uskutečněné, ale neprokázané podvody.

Ve středu se opět připomněla Česká televize. Lidi už jsou situací kolem ČT dost unavení a i otrávení, takže bylo nutno opět je probudit z letargie. Hodačem odvolaný finanční ředitel Paluska, byl dočasně pověřen vedením ČT. Na tom by nebylo pro nikoho nic pobuřujícího, kdyby Palusku nejmenovali stávkující pracovníci ČT a o místo se nedrala i Valterová přímo Hodačem pověřená vedením ČT. Předseda odborů ČT Dekoj odůvodnil dosazení Palusky slovy, že ČT de facto nikdo neřídil a byly obavy z neoprávněného nakládání s osobními daty, účty podniku a dalšími dokumenty. Tady je vidět, že ČT funguje i bez řízení, není na místě zauvažovat o jejím personálním zeštíhlení?

"Je tohle realita?" Kladli si otázku klienti IPB ve čtvrtek. Maskovaný a ozbrojený muž přepadl pobočku Investiční a Poštovní banky v Tuklatské ulici v Praze 10. Přinutil zaměstnance k vydání peněz. Při jeho odchodu se ho jeden z klientů snažil zadržet, byl lupičem smrtelně postřelen. Postřelena byla ještě jedna klientka.
Zaměstnancům banky se podařilo vsunout mezi bankovky rozbušku s červenou barvou, která po několika minutách v tašce lupičově explodovala a bankovky znehodnotila. Část těchto bankovek lupič odhodil.
Odpověď klientům: "Ano, toto je smutná realita."
Co se mezitím dělo v ČT? Valterová předložila pověření k vedení ČT a tudíž je uznávaná Falbrem a odbory a Paluska o křeslo přišel a Valterová naznačila, že přeřadí na jinou práci Bobošíkovou. Není to hezké, když se lidi dohodnou?

Je pátek a my jsme zase u soudu. Odsouzeným je bývalý tenisový reprezentant a podnikatel Šrejbr. Městský soud v Praze mu odvážil pět a půl roku za zneužívání informací v obchodním styku. Sportovec "obchodoval" s cennými papíry a nezákonně obohatil o 13 milionů korun svoji společnost Šrejber Tennis Investing.

Do toho všeho přepadla náš rybník chřipková epidemie. Ještě štěstí, že tyto viry nelze šířit po síti, to byste se mi poděkovali, píši tyto řádky totiž chrchlaje a smrkaje. U Neffovic vesele pobíhá aspoň Bárt, já mám nemocného i boxera Bakchuse, kašle, z nosu mu teče, je na nás pohled :-).

Ať se vám viry (všechny) vyhýbají.
EDDA - JITA Splítková


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.