Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: středa 22.11.2000
 • Josef Zieleniec navrhuje, aby se posty ve vedení senátu nabídly oposmluvním stranám výměnou za posty ve sněmovně pro čtyřkoalu, návrh vyvolal značný rozruch
 • Nadpoloviční většina pražských radních z klubu ODS vyjádřila v noci na úterý nedůvěru vůči primátorovi Janovi Kaslovi, důvodem je podle nich nechuť primátora komunikovat
 • Václav Havel se vyslovil k hodnotící zprávě Evropské komise s pochopením nepřipojil se tedy k politikům, kteří reagovali s rozhořčením na "zařazení ČR do třetí skupiny"
 • Ministr obrany Vladimír Vetchý nabídl v Bruselu tisíc mužů naší armády do evropského bezpečnostního systému
 • Ve středu budou oficiálně oznámeny výsledky senátních voleb
 • Policie oznámila že dostala několik set stížností na počínání policistů při zásahu proti výtržníkům v Praze v září tohoto roku
 • Úřad vyšetřování odhaduje škodu vzniklou v důsledku podezřelé finanční transakce Sazky na 25 miliónů, stíhán je generální ředitel Aleš Hušák
 • V Praze se zastavilo v úterý ráno metro na trase C
 • Čeští egyptologové našli 4 tisíce let staré pohřebiště a slibují si, že by mohli na základě nálezu vysvětlit záhadu, proč se v této době přestaly v Egyptě stavět pyramidy
 • Počasí Praha: Dopoledne pršelo a potom bylo podzimno bez deště, celý den mokro a šero
  Brno: vyloženě podzimně, bez sluníčka a s poprcháním    Lubomír Střítecký
  Orlické hory: Ráno svítilo sluníčko, dopoledne se zatáhlo a začalo kapat.    Petr Kroul


Dozvuky voleb do senátu - a další perspektivy senátu

Český politický cirkus:
Dozvukat se bude ještě dlouho. Jeden dozvuk - Josef Zieleniec přišel s návrhem, podle něhož by vítězná čtyřkoala mohla vyměnit některé posty v senátu za posty ve sněmovně. Strhnul se povyk na téma žádné kupčení s posty, natož pak žádné kupčení napříč komorami parlamentu. Jako kdyby kupčení nebylo podstatou politiky! A vcelku, když domyslíme, oč jde, je to činnost možná ne moc pěkná na pohled, ale jinak zcela legitimní. Kdo vyhrál, vyhrál, a kdo prohrál, musí platit. Nebo si pozici koupit.

Otázka zde zůstává vlastně jen jediná: jakou cenu mají posty ve sněmovně a jakou cenu mají posty v senátu. Mé obchodní nadání je nevelké a možná tedy, že se pletu, ale kdybych já byl pan sněmovna a senátor Zieleniec mi takový kšeft nabídl, asi bych odpověděl:
"Pan Kohn sice učí, že blbej kšeft je taky kšeft, ale tohle opravdu není moc dobrej kšeft."
Neboť v tom doposud zbytečném senátu je jediná hodnota, která nyní má cenu, a sice počet křesel pro strany nepřející oposmluvní ústavní reformě. A tenhle počet křesel, to není předmětem směny. Ten se nedá prodat ani vyměnit. Ten určili občané ve volbách.
A dobře udělali, jak udělali.

O změně ústavy
Senát je nefunkční a měl by se přeměnit, v tom mají Klaus i Benešová bezpochyby pravdu. A možná by bylo dobré, kdyby náš stranický systém se přibližoval systému dvou stran, či aspoň dvou soudržných a čitelných politických bloků, které by se střídaly v opozici a ve vládě. Takže, teď, když se díky těmto doplňovacím volbám nedá změna ústavy protlačit senátem, nezbývá, než ze změny ústavy udělat téma příštích voleb a pak, pokud voliči udělí mandát, ji změnit.
Že to bude znamenat zvýšení pravomocí senátu, to je nabíledni.Kouzlo statistiky

Rodina a přátelé   
Jirka Wagner mě upozornil, že ve statistice počítačových sledovatelů rádiových vln z kosmu jsem překonal hranici jednoho tisíce vypracovaných úloh. Je to moc, nebo málo? Připomenu, oč jde: Na univerzitě v americkém Berkeley vypracovali počítačový program, který umožňuje uživatelům osobních počítačů připojených k síti internetu zpracovávat "úlohy", tedy balíky dat, získaných výkonným radioteleskopem v Arecibu. Zpracování jedné úlohy trvá na běžném PC asi tak 10 až 15 hodin, podle rychlosti procesoru. Projektu se už účastní přes 2 a půl milionu uživatelů, nejvíc z USA, na posledním, 226. místě je Benin za Etiopií a Tádžikistánem. Česká republika se propadla na 16 místo (byli jsme jednu dobu osmí), ale ze zemí bývalého lágru je před námi jen Polsko, - a kdybychom přidali, mohli bychom se dostat na 12 místo před Rakousko (odstup je nevelký, pak je velký schod, na 11. místě je počítačově silné Finsko).

Takže jsem se překulil přes tisícovku úloh, procesorům mých počítačů to trvalo 1,52 počítačového roku. A teď k té statistice: Z celkového počtu 2502109 účastníků projektu jsem na 43219 místě. To tedy není důvod k jásotu, abych běžel za Míšou volaje - "Obejmi mne, jsem čtyřicátejtřídvěstědevatenáctej na světě!". Žádná sláva. Jenže pak je tam další údaj: Zpracoval jsem více úloh než 98.270 % účastníků.

Tak to chodí ve světě. Kdyby se z těch dvou a půl miliónu účastníků vykoply dva milióny čtyřistapadesát tisíc, přišlo by se jenom o 1,7 % příspěvků k celkovému projektu.

Myslím, že je to příznačné zjištění. Ukazuje, že práce má smysl, i když nenese žádnou slávu...


Připomínám nebezpečí s virem NAVIAD.EXE. Za dnešek jsem dostal dobře patnáct infikovaných mejlů! Připomínám, že se nesmíte nechat zmást, že mejl posílá vám známá osoba. Vtip je totiž v tom, že virus se sám šíří podle adresáře napadeného počítače - mimo vůli a vědomí majitele počítače. Zásadně nespouštějte žádné soubory s koncovkou exe (někdy i com a bat nebo vbs), přičemž koncovka je to, co je na konci. Zbytečné připomenutí? Vůbec ne. Ten nejhorší letošní virus se jmenoval ILOVEYOU.TXT.vbs . Při zběžném prohlédnutí máte dojem, že jde o neškodný textový soubor a přehlédnete tu skutečnou koncovku vbs. Bližší informace najdete na webu Grisoftu.
Se psy ve výtahu

Psí příhody   
Vpodvečer jsme se s Míšou vypravili na sídliště Lužiny za našimi humny do půjčovny stroje na čištění koberců. Je to jedno z pozdních pražských sídlišť, postavili ho celkem lidsky - domy jsou tam zatočené do kolečka, už to nejsou takové ty deprimující kasárenské řady. Ale vyznat se tam, to je opravdu kumšt. Ani ve světě mobilních telefonů není snadné se doptat, když jediný orientační bod je blok domů a ten je vedle vás, před vámi i za vámi.
Nakonec jsme přece jen to správné číslo našli, majitel půjčovny čisticích strojů už nás čekal před domem - s velikým německým ovčákem - a vzal nás dovnitř do domu. Výtahem jsme jeli do sedmého patra. Máme s Míšou pro ovčouny slabost, vzpomínka na Gordona nás nikdy neopustí a konec konců, ovčoun, byť na zeleno přebarvený, je v logu našeho listu. Dojeli jsme v pořádku, převzali stroj, absolvovali instruktáž a nastoupili cestu nazpět.
Pan půjčovník - že pojede s námi.

To už začalo být napínavé, protože před tím, když jsme jeli nahoru, bylo to v sestavě tří osob a jednoho psa. Nyní jsme byli v sestavě tří osob a stroje na čištění koberců, což je sud, taška s víkem a flaškami, hadice, hubice malá a hubice velká. Načež se ukázalo, že psi jsou dva, jeden, jak řečeno, ovčoun, druhý voříšek, přičemž ovčoun na voříška doráží a voříšek, protože je to sedmiletý pán, to nelibě nese a musí být držen v náručí.
Byla to opravdu hustá cesta dolů - rozhodně to neberte, že si stěžuju, já mám psy rád, a mám pro ně pochopení - i pro velkého ovčouna chtivého prohnat voříška, i pro voříška, toužícího po klidu a ani mi moc nevadí, když se drama odehrává mezi mýma nohama, v podpaží, na zádech a na břiše.

Ovšem, ten úžas, který se zračil v Bartově ušlechtilé tváři. Zvětřil mě, čichově oskenoval a zjistil, že jsem popsanej od hlavy k patě!
Kde jsi byl, pane, a co jsi propsíhoboha dělal?
Jel jsem ve výtahu, Barte, ale některé věci se těžko vysvětlují.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.