Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: čtvrtek 2.11.2000
 • Vláda přerušila jednání o novele trestního řádu
 • Pavel Rychetský, dočasný ministr spravedlnosti, hodlá předložit další variantu reformy soudnictví
 • Pardubický novinář Milan Derner tvrdí, že mu volal uprchý vrah Kájínek, podle telefonátu Kájínek neopustil zemi, a trvá na své nevině
 • Z všehrdské věznice utekl další vězeň, možná je opět také ozbrojen, jako Kájínek, jmenuje se René Pohořálek
 • Podle ČTK se cítí ohrožen i královéhradecký státní zástupce Antl, který loni navrhl doživotní vězení M.Vlasákovi - který se v neděli s Kájínkem sešel v jedné cele a možnému pomáhal s útěkem
 • Reaktor v Temelíně nabíhá ve středu ráno generoval 1,5% výkonu
 • Policie sebrala bývalého šéfa pražských strojíren ČKD Jiřího Marouška, hrozí mu 12 let za podvody, stejně tak jako jeho zatčenému společníkovi Petrovi Formánkovi
 • Počasí Praha: Vlídné, po většinu dne rozumně slunečné počasí
  Brno: v noci pršelo, dopoledne se to probíralo, odpoledne vysvitlo sluníčko    Lubomír Střítecký
  Orlické hory: Od rána s přestávkami prší a mrholí. Teploty kolem 10°C.    Petr Kroul


Vězňové prchají, volby se chystají

Český politický cirkus:

Zatímco se vězňové za blahosklonného úsměvu Kamily Meclové scházejí na celách a mobilním telefonem smlouvají útěky a státní zástupci se tetelí strachy, předvolební gampaň udeřila plnou silou. Měl jsem dnes pobíhací řízení po Praze, zcestoval jsem ji jak křížem, tak krážem, a t každého rohu na mne poulil oči nějaký ten gandidát. Už neobtěžují
Lékař je tu pro každého, ujišťuje kandidát na senátora v oblasti Českobudějovicko - Třeboňsku, MUDr Petr Petr. Reklamní plakát vpravo vylepil osobně Klaus. Já ho u toho viděl.
(Vyfotil a poslal Tomáš Kubín)

nějakými sliby, že se nám budou pořád koukat do očí (to sliboval Zeman na koedukovaném plakátě s Buzkovou a roček s ročkem se sešel a nepodívají se do očí jeden druhému). Už vidíme jenom xifty.Bydlím v Praze 5 a ta je voleb ušetřena, jinde to ale bije naplno. Pan Hoskovec pod vlivem agitace stvořil následující text:

KÁJÍNEK

Váš kandidát do senátu!

Na rozdíl od svých kolegů netajím, že patřím do kriminálu.

Na rozdíl od svých kolegů nabízím mimořádnou inteligenci, rychlé nohy a přesnou střelbu.

Mým cílem je politická imunita, která mi umožní beztrestné pokračování v trestné činnosti.

Hlavu vzhůru, nikdy před Vámi nebudu uhýbat pohledem. Nejsem žádná klidná síla a rány vždy rozdávám pravou rukou!!!! Za účelem globalizace světového zločinu jsem připraven uzavřít koalici s nejmenovaným senátorem, který je také majitelem nejmenované cestovky.

Váš K.

A co si zase myslet o tomto?
Cituji v úplnosti zprávu ČTK, jak byla zveřejněna v teletextu ČT:

To jsme moc zvědavý, co se z toho zase vyklube. Pokud mohu soudit z tohoto textu, jde hlavně o "nepotrestané chování táborového vedení", rozumějme chování českého vedení. Už jednou jsem na tomto místě předpovídal nepříjemnosti - tenkrát ve věci slavné zdi v Ústí nad Labem. Gigant ducha, který vymyslel pokutu a odebrání dotace koleduje o totéž - o ostudu a trapnosti, které se přenášejí na celou zemi.

Bohužel, nejsem prezident

Rodina a přátelé   
Nevím, jaký význam by mělo moje prezidentování pro českou zemi, pro mě by význam mělo přinejmenším v tom, že bych dnes neslyšel jízlivé poznámky od své choti. Důvod ke kaceřování byl tak trochu politický.
V pátek, než jsem odjížděl do Bratislavy na digitální salon pořádaný časopisem WATT v paláci Istropolis, vyvěsil jsem státní vlajku na střechu našeho domu - osmadvacátého bylo v sobotu. Nu a dnes, co tyto řádky píšu, je, jak se obávám, prvního, vy čtete tento truchlivý text dozajista druhého. Přirozeně že jsem zapomněl, že nám na baráku pořád ještě vlaje vlajka (poutám ji lepicí páskou k hromosvodu na komíně a z ulice to vypadá jako vlajka na nějaké barikádě - pokud jde o barikády, viz níže). Vzpomněl jsem si na ni až teď večer, vlastně v noci, těsně před zálezem do postele. V pyžamu a pantoflích jsem lezl po žebříku na střechu, abych symbol státnosti sejmul a uschoval (skrýváme ho srolovaný na záchodě).
Byl to čin, za jaký se vám nedostane uznání...
Michaela pravila, když jsem se vracel z noční výpravy s praporem v ruce, v pyžamu a pantoflích:
"To máš z toho, že nejsi prezident. Kdybys byl, mohli bysme mít prápor na baráku furt."

Mapy pro srandu králíkům: Včera jsem se zde zmiňoval o legrační chybě na mapě vystavené v metru, na které je správný název most Barikádníků zkomolen na monst Brigádníků. Pan David Andrs nabízí možné vysvětlení této chyby:

Děkuji panu Andrštovi. Nicméně ve Wordu z Office 2000 nemá korektor žádné návrhy na variantu brikádníků. Tím netvrdím, že se pan Andršt mýlí. Mohu jen tvrdit to, že pokud k chybě došlo výše uvedeným způsobem, nedošlo na ní při práci na mém počítači.

Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.