Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pátek 20.10.2000
 • ODS se dohodla s ČSSD na podpoře rozpočtu a jeho návrh tudíž prošel prvním čtením - ODS podporu podmínila několika závazky ze strany vlády, jež krotí její rozhazovačné choutky
 • Václav Klaus oznámil, že je osobně uražen a dotčen výzvou rakouského parlamentu kancléři Schüsselovi, aby se snažil zabránit definitivnímu spuštění Temelína
 • Miloš Zeman řekl, že je překvapen, že Klause o tom nikdo v Rakousku neinformoval při Klausově pondělní návštěvě Vídně
 • Senát zvolil kandidáta na ombudsmana Otakara Motejla a za ODS zástupce ombudsmana senátora Jana Voráčka, přesvědčeného odpůrce myšlenky úřadu ombudsmana - hlasoval proti ustavení tohoto úřadu
 • Podle IVVM je vedoucí stranou co do preferencí ČSSD s 24%, následuje ODS s 22%, KSČM 15% a Unie a lidovci po 8%, zato jako celek by čtyřkoalu volilo jen 6%
 • Romové přišli vysvětlit Václavovi Havlovi, že jsou neúzemní národ
 • J. Vozár, který vydíral Českou spořitelnu o 25 milionů, jinak že zveřejní osobní data klientů, dostal u Vrchního soudu pouze tříletý trest, protože soud uvěřil jeho tvrzení, že "to nemyslel vážně", čímž byl dán dobrý návod k napodobení
 • Počasí Praha: Pod mrakem, ale bez deště
  Brno: po nočním deštíku bylo celý den pod mrakem, odpoledne začala úřadovat mlha    Lubomír Střítecký
  Žilina: zamračené, ale bez dažďa, teplota mierne jesenná    Miroslav Drkoš
Tak konečně dobrá zpráva

Český politický cirkus:

Stručná citace ze zpráv: Zástupci ČSSD a ODS se ve čtvrtek dohodli, že stát prodá 4 telekomunikační licence v aukci. Chvála bohu! Ještě před měsícem se na tiskové konferenci firmy Nokia - kde se předváděly makety mobilních telefonů pro třetí generaci, a o tu tady jde - představitelé státu (který má hlídat finance a šlapat firmám na paty) čeřili vodu, že o ceně se odborně rozhodne a že blíže neurčený korpus mudrců určí optimální cenu. A když jsme se ptali, jak že tito mudrcové přijdou k optimalizované ceně, v síni se začala valit mlha, jako by to byla scéna z Rusalky.

Jelikož nebylo mezi námi kojenců, všichni jsme se pak shodli na tom, že se budou opakovat hrátky už tolikrát viděné, že se sejde nějaká komise a ta nějak rozhodne a pak někdo přijde a z nějakých důvodů rozhodne jinak a licenci dostane někdo jiný za nepochopitelnou cenu. O korupci se mluvit nebude pro nedostatek důkazů.

Takže, ještě jednou, chvála bohu, že zvítězil rozum a s ním koncepce aukce.
Kdo tedy zvítězil? Je-li toto výsledek opoziční smlouvy, pak si povzdechnu, že je to i nadále padoušství páchané na voličích a mocenská kartelová dohoda, ale že - v tomto případě - přinesla dobré ovoce.

Dohoda mezi ODS a ČSSD se týká ještě dalších důležitých věcí, že totiž výtěžky z privatizace půjdou na umoření státního dluhu. Rozumějme tomu takto: tak jako tak se prožerou, ale bude to prožrání méně přímé a méně okaté, než aby se o ně podělily resorty a rozsápaly je jako supové trhají padlého buvola.Stokrát ročně, můj ty bože!

Rodina a přátelé   
Všemi sdělovacími prostředky se prohnala jako smršť zpráva o výzkumu sexuální aktivity mužů - sto výkony ročně jsou Čechové průměrní, ve světovém měřítku! Stokrát ročně, můjtybože... Za starých časů se říkalo jednou týdně, ještě bídně. Miluji statistiky, protože je to druh šamanství s nádechem exaktní vědy. Ve statistice jsou zahrnuti muži od šestnácti do padesáti let. I to je krásné východisko pro statistiku tohoto druhu. Napadá mě: jaký je, dejme tomu, výkon ve skoku vysokém v kategorii od 16 do 50 let? Tento výzkum byl mezinárodní ba celosvětový a došlo se v něm k závěru, že nejvýkonnější jsou Američané a nejméně výkonní Japonci.
Já bych soudil, že ten výzkum zjistil, jak kteří národové ve věcech sexuálních dovedou lhát.

Sex je každopádně vděčné téma pro statistiky, a ne každá statistika musí nutně být vylhaná.
Znal jsem člověka, který si dělal statistiku místopisnou. Napnul na nástěnku mapu Prahy a zapichoval špendlíky s barevnými hlavičkami do ulic, odkud pocházela ta které (velmi dočasná) partnerka. Usmyslil si, že obsadí celou Prahu, jenže dřív než se mu to podařilo, Prahu obsadili Rusové a on emigroval. Nevím kam, jestli do New Yorku a tam pokračoval, budiž mu země lehká.

Jiný můj kamarád si vedl přesnou evidenci - taky pro účely statistické. Podotýkám, že to bylo za dávných časů, za krále Holce, kdy byla za groš celá ovce, v roce, dejme tomu, 1965. Po čase dospěl k šokujícímu výsledku, že ho na výdajích stojí jedno radování 54.20 Kčs. Počítal v to veškeré výdaje, které měl, a které by neměl, kdyby byl neusiloval o přízeň dotyčné mladé dámy. Tu sumu můžeme směle desateronásobit, abychom se dostali k současným cenovým relacím - možná patnáctinásobit? Pak ale dojdeme k chmurné vizi, že návštěva eros-centra v Holešovicích přijde levněji a navíc člověk ušetří spoustu času - pokud to mám brát z mužského hlediska.

Onehdy jsem o tom hovořil s mladým mužem, kterého tyhle věci hodně zajímaly, protože vzhledem k jeho věku on byl in business až po uši. Připustil, že výdaje jsou vskutku povážlivé, a že náklady na jedno radování raději nechce počítat.
"Vy ženáči to máte dobrý," uzavřel svou úvahu. "Vy máte ten ukazatel cena/výkon optimální!"
Nechtěl jsem mu brát iluze, takže jsem to nekomentoval. Stejně bych mu nevysvětlil, že se málokdy v životě tak strašně mýlil, jako právě v tomto odhadu!


Z ignoranta sexuální harašílek

Psí příhody   
Bart je rváč, to ano, ale že by byl posedlý sexem, to se nedá říct. Dneska trochu byl. Leonbergryně Darina už několik dní hárá. Dva strážci se starají o její ctnost, jednak pan Suchý její majitel, jednak Andula, ovčanda, dáma postarší, která se chová jako svíčková bába a velmi nevrle pronásleduje všechny možné nezbednosti a nepřístojnosti.

I v minulých dnech si Bart samozřejmě všiml, že se mu Darina líbí víc než jindy. Motal se kolem ní po psím způsobu dostal vždycky vynadáno od Anduly, občas ho i kousla do nohy, aby dala najevo, že svoje babské rozhořčení myslí vážně - a potom Bart odběhl a potuloval se opodál a staral se o své zájmy.

Pan Suchý konstatoval, že o Darinu - o psa velikosti bernardýna - se nejvíc zajímají psí mrňousové, najmě pak jezevčíci. Shodli jsme se na tom, že právě jezevčíci jsou asi největší Casanovové mezi psy.

No a dnes měla Darina zřejmě svůj den. Především se snažila setřást svoji dohlížitelku a dávala všemožně najevo, že jí Bartova přízeň naprosto není nepříjemná. No a Bart byl z toho celý tumpachový. Musel jsem ho přivázat a vléct pryč , jako řezník berana.

Vrátili jsme se domů.
Míša se podezíravě ptala, proč ten pes tak dejchá, jestlipak se zase nepopral?
Neprásknul jsem ho.
To jsou mužské věci a není třeba se o nich šířit.
Jen aby Bart nezačal v noci výt...


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.